امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی: هیچ شهرستانی از نظر توسعه گازرسانی به اندازه درمیان نبوده است

حجت الاسلام والمسلمین عبادی: هیچ شهرستانی از نظر توسعه گازرسانی به اندازه درمیان نبوده است

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گازرسانی خواسته دیرین مردم بوده است گفت: هیچ شهرستانی ازنظر توسعه گازرسانی در حد شهرستان درمیان نبوده است، در بعضی از روستاهای درمیان در حالی متقاضی گاز هستند که مرکز شهرستانی مثل نهبندان هنوز گاز کشی نشده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی در جمع مردم روستای نصرالدين از توابع شهرستان درميان اظهار داشت: مسئولان هرچه در توان دارند مشکلات مردم را برطرف کنند .
وی با بیان اینکه سیمان باقران الحمدالله راه افتاده است گفت: در دوره قبل ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای سیمان باقران پیگیری کردیم با اینکه نظر بانک بر این بود که به‌صرفه اقتصادی نیست.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: با این وجود ۸ میلیارد تسهیلات مصوب شد و گرفته شد و ۶ میلیون یورو هم از صندوق توسعه گرفته شد و امروز سیمان باقران به‌عنوان یک چشمه جوشان اشتغال و صنعت فعال است و کار می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به خشکسالی های چندین ساله گفت: اعتبار ویژه‌ای برای طرح‌های آبخیزداری مصوب شد که با پیگیری شخصی بنده انجام شد که طبق آن ۵۰۰ میلیون دلار برداشت از صندوق توسعه را مقام معظم رهبری دستور فرمودند و ضمیمه بودجه امسال شد برای توسعه آبخیزداری که روی قنوات و چاه‌ها تأثیر دارد.
وی افزود: همچنین ۷۵ میلیارد تومان بودجه امسال را در مجلس افزایش دادیم که در پروژه‌های عمرانی خودش را نشان می‌دهد.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بارورسازی ابرها را سال قبل پیگیری کردیم و صورت گرفت بیان داشت: امسال هم با وزیر نیرو در این خصوص صحبت کردم برای بارورسازی ابرها که از ابتدای اسفندماه وزارت نیرو با همکاری سپاه اقدام به باروری ابرها می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: این طرح روی همه ابرها قابل اجرا نیست چون برخی ابرها خودشان می‌بارند و برخی قابل باروری نیستند و فقط بخشی از ابرها قابل باروری هستند که انجام می‌شود.
وی درخصوص بازارچه های مرزی استان اعلام کرد: در مورد بازارچه مرزی و وضعیت مرز دو جلسه با آقای دکتر ظریف و یک جلسه با آقای جهانگیری داشتم.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: برخی از مشکل به کشور افغانستان برمی‌گردد که آن‌ها روی خوشی به بازارچه‌های مرزی نشان نمی‌دهند و یک مقدار چالش‌هایی برای آب‌های مرزی و غیره وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه تفاوت فرهنگی که در ایران است اعم از زبان، آداب‌ورسوم، نژاد و آئین که تنوع فرهنگی در ایران ایجاد کرده برای ما نقطه قوتی است گفت: اگرچه مشروط به این است که مبتنی بر وحدت و انسجام باشد اما وجود نژادها و فرهنگ‌های مختلف در ایران، موجب شده که غنای فرهنگی ما بالا برود.
وی افزود: اروپا در این زمینه از ما تقلید می‌کند و یکی از دلایلی که مهاجرپذیر شده‌اند بحث تفاوت فرهنگ‌ها است که آن‌ها می‌خواستن الگوی ایران را پیاده کنند تا تنوع و غنای فرهنگی آن‌ها افزوده شود.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه راه‌آهن برای بازرگانی صنایع و معادن و حتی برای مرز ما خیلی مهم است که کلنگ راه‌آهن زده‌شده است گفت: راه آهن استان در دوره قبل مجلس، ردیف اجرایی گرفت که کار بسیار بزرگی بود.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان داشت: راه‌آهن چون بودجه زیادی می‌خواهد و دولت برای تأمین آن با مشکل مواجه است و سرمایه‌گذار خارجی باید همکاری کند که در این صورت هم ۱۵ درصد آن را باید دولت سرمایه‌گذاری کند و در همین حد هم دولت مشکل بزرگی داشت که برای تأمین و در مجلس این مشکل را هم برطرف کردیم و قرار شد از صندوق توسعه این ۱۵ درصد پرداخت شود.
وی تصریح کرد: این سد بزرگی بود که از جلوی تمام طرح‌هایی که باید فاینانس بشوند برداشته شد.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج جوانان گفت: در بحث وام ازدواج مجلس این مبلغ را افزایش داد و با این طرح هرکس که ازدواج می‌کند ۱۵ میلیون تومان به‌صورت ۵ ساله دریافت می‌کند که این کمکی است برای ازدواج جوانان تا کمی از موانع برداشته شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی درخصوص اشتغال و طرح های حمایتی در این زمینه گفت: در مجلس مصوب شد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای اشتغال به کسانی که طرح کارآفرینی دارند اختصاص پیدا کند.
وی افزود: این تسهیلات در روستاهای مناطق مرزی با سود ۴ درصد و بقیه روستاها با سود ۶ درصد تخصیص داده می‌شود.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مجلس به همراه چند نماینده دیگر فراکسیون فرش و صنایع‌دستی را تشکیل دادیم افزود: در این فراکسیون طرحی تهیه شد و به تصویب مجلس رسید که در آن قالیبافان و کسانی که در بخش صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند مورد حمایت دولت قرار بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: خدماتی از قبیل اعطای وام برای مسکن تا کمک برای عرضه محصولات و بیمه تأمین اجتماعی را دولت موظف شده انجام بدهد.
وی با اشاره به اینکه گازرسانی خواسته دیرین مردم بوده است گفت: هیچ شهرستانی ازنظر توسعه گازرسانی در حد شهرستان درمیان نبوده است، در بعضی از روستاهای درمیان در حالی متقاضی گاز هستند که مرکز شهرستان ما مثل نهبندا هنوز گاز کشی نشده است.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بودجه سال آینده قید زده‌ایم که دولت در چند استان باید به‌صورت ویژه گازرسانی انجام دهد، استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان که دولت موظف شد با شدت تمام‌تر و اولویت به این مناطق گاز برساند که البته با مقاومت نماینده‌های استان‌های دیگر مواجه شد اما در نهایت رأی آورد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا