امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی: ۴۸۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می شوند

حجت الاسلام والمسلمین عبادی: ۴۸۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می شوند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز (۹ اسفند) در بازدید از روستای سرو شهرستان درمیان با بیان اینکه ۴۸۰ روستا در خراسان جنوبی با تانکر آب رسانی می شوند، گفت: بودجه عادی کفاف آب رسانی به روستاها نمی کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی

در بودجه سال ۹۷ مقرر شده تا وزارت نفت به صورت ویژه برای گازرسانی روی سه نقطه خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان تمرکز کند.

وی در ادامه بیان کرد: این طرح علی رغم مخالفت هایی که برخی از نمایندگان مجلس داشتند با ۵۲ درصد به تصویب رسید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون در خراسان جنوبی هیچ شهرستانی به اندازه درمیان در حوزه گازرسانی توسعه نیافته است، افزود: در ۳ سال اخیر روستاهای بسیاری در بخش درمیان گازرسانی شدند و گازرسانی به روستای سرو نیز خواهد رسید.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در کشور روان آب ها ۵ برابر کمبود سفره های زیرزمینی هدر می روند، گفت: سفره های زیرزمینی پایین رفته و قنات ها خشک شده است با این حال آب به تدریج شور می شود و اگر از سفره های زیرزمینی بیش از حد استفاده کنیم آب تلخ می شود و برای کشاورزی مناسب نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در کشور باید یک نهضت توجه به آبخیزداری ایجاد شود، ادامه داد: آبخیزداری منجر به جذب آب های سطحی و آب باران به سفره های زیرزمینی  می شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه روستاهای متعددی در استان از آب آشامیدنی محروم هستند، گفت: ۴۸۰ روستا در استان با تانکر آب رسانی می شوند و بودجه عادی کفاف آب رسانی به روستاها نمی کند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه آب رسانی به روستاها نیازمند اعتبارات ویژه ای است، افزود: در راستای این امر مقام معظم رهبری دستور دادند ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بحث های آبخیزداری و آبرسانی روستاها تعلق بگیرد.

وی با اشاره به بحث باروری ابرها گفت: سال گذشته باروری خوب و موفقی در استان انجام شد و تاکنون در سال جاری در هیچ جای کشور باروری ابرها توسط وزارت نیرو انجام نشده و خراسان جنوبی جز اولویت های کشور برای باروری ابرها است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: استکبار جهانی نمی خواهد که ایران قوی وجود داشته باشد و اسلام را نقطه وحدت یک جامعه اسلامی می داند و استکبار به دنبال حذف اسلام است.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا