امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی: مدیریت جهادی، مدیریتی است که باید جنبه جهادی داشته باشد/ در مدیریت جهادی جمع آوری اموال نامشروح و استفاده از رانت و ورود به مباحث اقتصادی جایی ندارد

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی: مدیریت جهادی، مدیریتی است که باید جنبه جهادی داشته باشد/ در مدیریت جهادی جمع آوری اموال نامشروح و استفاده از رانت و ورود به مباحث اقتصادی جایی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه آوای خراسان جنوبی اظهار داشت: جهاد واژه ای مقدس در دین اسلام، ادبیات قرآن و روایات است و پیکاری است که جبنه مقدس دارد و برای خداست و بحث کوشش فراوان تا پای جان در آن مطرح است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه آوای خراسان جنوبی(۱۲ تیرماه ۹۳)، حجت الاسلام عبادی در ادامه افزود: مدیریت جهادی همچون جهاد نظامی نیازمند تلاش و کوشش مضاعف همراه با برنامه ریزی دقیق می باشد. ضمن اینکه این تلاش و کوشش باید برای رضای خدا صورت گیرد و اگر هر کدام از این دو مشخصه نباشد، کار پیش نخواهد رفت. در حقیقت مدیریت جهادی چنانچه با تلاش و کوشش دقیق همراه نباشد، نمی توان به آن مدیریت جهادی گفت و اگر بحث رضای خدا درمیان نباشد خطر گرایشات حزبی و جناحی به وجود می آید و قطعا منافع مردم تامین نخواهد شد.

وی اضافه کرد: در مدیریت که برای رضای خداست، مدیر تلاشش را مضاعف می کند و کار در راه خدا انگیزه زیادی به مدیر می دهد. ایثار و از خودگذشتگی از ویژگی های مدیریت جهادی است و مدیر به خوبی می داند که در مدیریت جهادی باید هزینه هایی را بپردازد. در مدیریت جهادی جمع آوری اموال نامشروح و استفاده از رانت و ورود به مباحث اقتصادی جایی ندارد.

وی ادامه داد: مدیریت جهادی، مدیریتی پاک و بی نظیر در دنیاست که جوشش درونی دارد تا نظارت بیرونی، و با آنکه بر مدیریت ها در دنیا نظارت دقیقی اعمال می شود اما مدیر جهادی به دلیل نظارت درونی و فردی، خود را مقدی به ارزش ها و آرمان های اعتقادی می داند و هیچگاه دست از پا خطا نمی کند. ضمن اینکه مدیریت جهادی مبارزه با دشمن را نیز در تمامی عرصه ها همراه خود دارد. و لذا دشمنان نظام اسلامی خیلی علاقمند هستند که مدیریت ناکارآمدی بر این نظام، حاکم باشد تا مردم را از نظام خواهی، آرمان خواهی و عزت طلبی مایوس نماید و این را به آنان القاء نماید که با آرمان خواهی و عزب طلبی نمی تواند پیشرفت کرد.

 

*نمی توان از همه مدیران تعریف کرد و یا از همه آنان انتقاد کرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی تصریح کرد: مدیران جهادی، سالم و قوی که هزینه هایی را نیز در راه خدا متحمل شده اند، کم نداشته ایم، شهیدانی چون چمران، بهشتی، رجایی، باهنر و … همگی مدیر جهادی بودند و برای مدیریت جهادی خود نیز هزینه پرداختند. شهید چمران در کشورهای غربی تحصیلات عالیه کرده بود و به راحتی به پست و مقام بالایی می رسید اما ترجیح داد به عرصه جهاد در راه خدا ورود پیدا کند و در همین راه نیز جان خود را تقدیم کرد. مقام معظم رهبری نیز همین طور هستند و تاکنون هیچ کس جز کار و مجاهدت در راه خدا از ایشان و فرزندان محترمشان نشنیده است.

وی افزود: حکومتی که در راس آن رهبری اسلامی قرار دارد با حکومت لائیک خیلی فرق می کند، زیرا در نظام اسلامی کارها با معنویت و اخلاص صورت می گیرد. در غیر این صورت سودجویی و خودمحوری مطرح می شود و لذا باید در انتخاب مدیران اینچنین ویژگی های مثبتی را تا حد امکان مورد توجه قرار داد.

وی همچنین گفت: نمی توان از همه مدیران تعریف و تمجید کرد و یا نمی توان از همه آنان انتقاد نمود. برای ما مشخص است که برخی مدیران، خوب کار می کنند و برخی نیز عملکرد ضعیفی دارند. ما این موارد را رصد می کنیم و مطلع هستیم و انتظار داریم که مدیران جدید فقط و فقط در راه رضای خدا و خدمت به مردم گام بردارند و به معنای واقعی مدیر جهادی باشند تا اهداف مد نظر مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد و فرهنگ محقق شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا