حجت الاسلام و المسلمین عبادی: دانشگاه ها باید کارآفرین و درآمدزا باشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ها باید کارآفرین و درآمدزا باشند، گفت: برای سال آینده ۷ میلیارد تومان اعتبار به بودجه دانشگاه صنعتی اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی امروز (6 اسفند) در جمع اصحاب رسانه در حاشیه بازدید از دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: این دانشگاه بسیار با نشاط دارای نقاط قوت و کاستی هایی است که باید این کاستی ها برطرف شود.

  وی با بیان اینکه برای سال آینده 7 میلیارد تومان اعتبار به بودجه بخش عمرانی دانشگاه صنعتی بیرجند اضافه کردیم، افزود: 2 میلیارد تومان نیز به بحث های جاری دانشگاه اختصاص داده ایم تا مشکلات مالی این دانشگاه برطرف شود.

  نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ساختمان های فرسوده دانشگاه صنعتی بیرجند باید بازسازی شود، ادامه داد: این دانشگاه دارای روند رو به رشدی است و توانسته اعتبارات خوبی را در بودجه کسب کند.

حجت الاسلام عبادی با توجه به اینکه دانشگاه ها در کشور باید از حالت صرفا آموزشی و پژوهشی خارج شوند، گفت: دانشگاه ها باید کارآفرین باشند و یک دانشگاه باید بتواند گره ای از مشکلات منطقه خود را باز کند.

 وی با اشاره به اینکه پیوند عمیقی باید بین دانشگاه و جامعه ایجاد شود، افزود: دانشگاه ها باید علاوه بر کارآفرین بودن به مسئله درآمدزایی برای منطقه نیز توجه داشته باشند.

  نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه استان ها بر اساس محرومیت، وسعت و جمعیت تعیین می شود، گفت: یکی از مصوبات مجلس در سال های قبل این بوده است که 2 درصد بودجه به مناطق محروم و یک درصد به مناطق نفت خیز تعلق گیرد.

 حجت الاسلام عبادی در پایان خاطرنشان کرد: دولت موظف است بودجه بحث های عمرانی دانشگاه ها و سرانه دانشجویی را لحاظ کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.