امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین مختاری: عزتی که امام حسین(ع) داشت، حتی قدرت بنی امیه هم نتوانست امام حسین(ع) را وادار به تسلیم کند

حجت الاسلام و المسلمین مختاری: عزتی که امام حسین(ع) داشت، حتی قدرت بنی امیه هم نتوانست امام حسین(ع) را وادار به تسلیم کند

حجت الاسلام و المسلمین حسین مختاری از اساتید حوزه شامگاه سه‌شنبه در مراسم هفتم آیت الله سید احمد عبادی که در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: عزتی که امام حسین(ع) داشت، حتی قدرت بنی امیه هم نتوانست اما حسین را وادار به تسلیم کند و این حضرت در برابر ظلم ایستادگی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین حسین مختاری از اساتید حوزه شامگاه سه‌شنبه در مراسم هفتم آیت الله سید احمد عبادی که در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد، اظهار داشت :این دنیا نمایشگاه بزرگی است که همه چیز در آن به نمایش گذاشته می‌شود و گاهی برخی موارد در آن رشد پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه قرآن دنیا را مانند آزمایشگاه بزرگ یاد کرده است، افزود: مرگ و زندگی برای آفریدن انسان‌ها خلق شده و تمامی انسان‌ها در آزمون بزرگ خداوند شرکت می‌کنند اما عده‌ای در این آزمون روسفید می‌شوند که در رأس آن انبیای خداوند است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام حسین(ع) نمونه کامل از انسانی بود که در برابر ظلم سکوت نکرد، گفت: عزتی که امام حسین(ع) داشت، حتی قدرت بنی امیه هم نتوانست اما حسین را وادار به تسلیم کند و این حضرت در برابر ظلم ایستادگی کرد.

مختاری با بیان اینکه عزت امام حسین(ع) عزتی بود که حادثه کربلا هم نتوانست آن عزت را بشکند، افزود: عاملان بزرگ و معصومان شیعه، افتخاری بزرگ برای ما هستند و با وجود دشمنی‌های زیاد اما بعد از گذشت ۳۳ سال از انقلاب اسلامی، باز هم عالمان دین، در کمال مظلومیت زندگی و از اسلام دفاع کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نمونه یک انسان کامل بود، اظهار داشت: اما در برابر برنامه‌های دنیا اعم از شرق و غرب ایستادگی و با پاکی زندگی کرد و توانست در طول عمر خود فرزندانی را تربیت کند که برای حفظ اسلام از جان، مال و ناموس خود برای حضور در جبهه‌های حق علیه باطل گذشتند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دسته دیگری از انسان‌ها در طول عمر خود با ظلم، ستم و خیانت در بین مردم زندگی کردند، گفت: در طول تاریخ انسان‌های زیادی بودند که در آزمون هستی رد شدند و اینها انسان‌های ذلیل قدرت، ذلیل شهرت و ذلیل ظلم بودند.

مختاری با بیان اینکه راز اتصال به خداوند عدالت است، افزود: اگر کسی به خداوند متصل شود و اگر یاد، عشق و ایمان به خدا در دل انسان جای گرفت، به آرامش می‌رسد و اسلام منهای ولایت، اسلام آمریکایی نمی‌تواند انسان را به معبود متصل کند.

وی بیان کرد: اگر اسلام ناب محمدی که ثقلین، قرآن و عترت دارد، حاکم شود، هیچ کس پیروز بر این اسلام نمی‌شود و استکبار از عربستان، و از وهابیت نمی‌ترسد بلکه آنها عربستان و وهابیت را به نوکری خود گرفته تا از طریق آنها به نقشه‌های خود دست یابند.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا