امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

خبرگزاری فارس گزارش می‌دهد: وداع با پیکر آیت‌الله عبادی در دیار گل‌های نرگس + گزارش تصویری

خبرگزاری فارس گزارش می‌دهد: وداع با پیکر آیت‌الله عبادی در دیار گل‌های نرگس + گزارش تصویری

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید‌احمد عبادی با حضور باشکوه مردم و مسئولان در حالی برگزار شد که جمعیت حاضر بیش از آمار جمعیتی شهر خوسف بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، دیار گل‌های نرگس امروز غمگین‌تر از دیروز بود. آنهایی که دیروز متوجه خبری تلخ نشده بودند امروز پس از کسب خبر به مسجد جامع خوسف آمدند.

خوسف امروز وداعی فراموش‌نشدنی با مردی سراسر ایمان و تقوا داشت. مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سیداحمد عبادی با حضور باشکوه مردم و مسئولان در حالی برگزار شد که جمعیت حاضر بیش از آمار جمعیتی شهر خوسف بود.

هنوز نیم ساعت به آغاز مراسم مانده بود مسجد جامع مکانی که پایگاه معنوی آیت‌الله بود مملو از جمعیت شد. نیم ساعت بعد در خیابان و کوچه‌های اطراف جای سوزن‌انداختن نبود.

مردان و زنان خوسفی حال دیگری داشتند چه در رفتن و چه در هنگام برگشتن از مراسم سراسر اشک بودند. اشک‌هایی که حکایت از رفتن مردی بزرگ داشت.

مسئولان زیادی از استان و دیگر نقاط کشور نیز خود را رسانده بودند تا با آیت‌الله وداع کنند.

وقتی مرگ بر آمریکا در مراسم طنین‌انداز شد

مراسم تشییع آغاز شد و کمی بعد ابتدای جمعیت به میدان ورودی خوسف رسید و انتها در مسجد جامع بود. به درخواست آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی برادر مرحوم آیت‌الله سیداحمد عبادی مراسم بوی استکبارستیزی گرفت و شعار مرگ بر آمریکا در خوسف طنین‌انداز شد.

مداحان اهل بیت نیز در وصف آیت‌الله عبادی اشعاری خواندن تا ابتدای جمعیت به مزار شهدای خوسف رسید. اندکی بعد پیکر مطهر آیت‌الله بر دستان مردم به قطعه شهدا رسید.

در هنگام دفن آیت‌الله بخشی از سخنان وی در مراسم عزاداری مردم خوسف پخش شد که مراسم مملو از اشک و گریه شد.

انبوه جمعیت دقایقی روند خاکسپاری پیکر آیت‌الله را کند کرد تا اینکه فرزندان و نوه‌های مرحوم بارها از مردم خواستند که اجازه بدهند مراسم تدفین انجام شود.

دقایقی بعد پیکر آیت‌الله سیداحمد عبادی به خاک سپرده شد تا امشب در کنار فرزند شهیدش باشد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

گزارش از مرتضی صالحی و احسان مداح

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا