امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

خراسان جنوبی اولویت اول وزارت نیرو جهت پروژه بارور سازی ابرها

خراسان جنوبی اولویت اول وزارت نیرو جهت پروژه بارور سازی ابرها

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی امروز در دهگردشی از روستاهای مرزی شهرستان درمیان اظهار کرد: آمریکا برای اینکه داعش را به وجود آورد تلاش های بسیار زیادی انجام داد و سعی کرد که آن را در منطقه نگه دارد که به لطف خدا زودتر از آنچه را که فکرشان را بکنند نابود شدند.

وی افزود: امنیت امروزی که در جامعه حکم فرماست نتیجه از خودگذشتگی مرزبانان و مرزداران می باشد لذا باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اختلاس ها خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات یک دستگاه نظارت بسیار قوی است و بسیاری از اشکالاتی که کشف می شود توسط همین دیوان محاسبات انجام می گیرد، اما مجلس علاوه بر دیوان محاسبات می تواند از طریق تحقیق و تفحص بر موضوعاتی که شک می کند تیم هایی تشکیل دهد و نظارت داشته باشد، اقدامی که در رابطه با صندوق فرهنگیان صورت گرفت.

حجت الاسلام عبادی خاطر نشان کرد: سال گذشته پیگیری هایی انجام شد و دستور برداشت ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی در جهت طرح های آبخیزداری را از سوی مقام معظم رهبری گرفتیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز ۴۰ سازه آبخیزداری در استان خراسان جنوبی در حال انجام است که از جمله می توان به بند آرک میناباد اشاره کرد.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه خراسان جنوبی مجری این طرح بوده است لذا هیچ محدودیتی برای طرح ها وجود ندارد، لذا در هر نقطه استان که احساس شود نیاز به اجرای طرحی است اعلام کنید تا اجرا گردد.

حجت الاسلام عبادی عنوان داشت: سال گذشته پروژه بارور سازی ابرها در خراسان جنوبی اجرا شد و امسال نیز وزارت نیرو اعلام کرده است که یکی از اولویت های ما برای بارور کردن ابرها، استان خراسان جنوبی است.

وی افزود: بارور کردن ابرها تنها۲۰ درصد بر روی نزولات آسمانی و افزایش آن ها تاثیر دارد، اما اخیرا دو نظر مخالف در دولت در حال شکلگیری است که وزارت نیرو آمادگی خود را برای بارور کردن ابرها اعلام می کند اما هواشناسی آن را علمی نمی داند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: با توجه به خشکسالی های اخیر باید مدیریت آب در دستور کار همه ی مسئولان و همچنین مردم قرار گیرد همچنین استفاده بهینه از آب های جاری دیگر موضوعی است که باید مدنظر قرار گیرد.

حجت الاسلام عبادی گفت: دشمنان امروز از استقلال و عزت ما خشمناک هستند و هر کاری می کنند تا به این انقلاب ضربه بزنند.

وی گفت: شرایط امروز بسیار سخت است و تورم نیز بسیار بالاست و این ناشی از تحریم های گسترده غرب و آمریکا و البته عدم مدیریت درست برخی از مسئولان است اما همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا