امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

خطر فساد اقتصادی از خطر آمریکا بیشتر است/محقق نشدن قول‌های رئیس جمهور

خطر فساد اقتصادی از خطر آمریکا بیشتر است/محقق نشدن قول‌های رئیس جمهور

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن سالگرد پیروزی انقلاب بسیار باشکوه برگزار شد.

وی افزود: مردم علی رغم سختی های موجود، اما توجه کامل به اصل حضورشان داشتند که چقدر می تواند سرنوشت ساز باشد و در این شرایط که هدف از تحریم ها جدا کردن مردم از آرمانها است، خیلی مهم بود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان بسیار دقت داشتند که راهپیمایی به چه شکل برگزار می شود و امیدوار بودند که سطح راهپیمایی ها کمرنگ باشد، بیان داشت: ملت عزیز ایران دیروز امریکا و دشمنان این ملت را از تحریم های اقتصادی مایوس کرده اند اما دشمنان بدانند نمی تواند ملت عزیز ما را از نظام مقدس جمهوری اسلامی جدا کنند .

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: سنت الهی این است که برای پیروزی صبر، تلاش و امید به فضل الهی شرط است و یقینا پیروزی با ملت عزیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه مشکلات همیشه است و انبیا و پیروانشان در جریان مسیرشان مشکلات زیادی داشتند، اظهار داشت: در نهایت آنها پیروز شدند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند، گفت: یقینا بخشی از حضور مردم را مدیون تلاش رسانه ها و خبرنگاران هستیم که شرایط را تبیین کردند.

وی تصریح کرد: رسانه ها همکار ما هستند چراکه ما نمایندگان و رسانه ها حالت مطالبه گری داریم و مطالبه گری ما بدون همراهی رسانه ها بی ثمر است و آنها می توانند موج رسانه ای بدهند.

توقع ما از دولت، توجه بیشتر به پروژه راه آهن است/ راه آهن سرمایه زیادی می‌خواهد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که توقع ما از دولت، توجه بیشتر به پروژه راه آهن است، گفت: ردیف بودجه پروژه راه آهن در دوره قبل گرفته شد اما توقع این بود که پیشرفت بیشتری ‌داشته باشد.

عبادی با اشاره به این‌که کلنگ راه آهن از یونسی به طرف بیرجند به زمین خورده و حدود ۳۰ کیلومتر نیز زیرسازی شده است، تصریح کرد: راه آهن را نمی‌شود از وسط آغازکرد و در ادامه همان راه آهن باید اجرا شود، شروع آن از طرف زاهدان مهم است و باید مناقصه سریعتر انجام و کلنگ به زمین بخورد.

وی با اشاره به این‌که راه آهن‌ سرمایه زیادی می‌خواهد و با بودجه دولتی نمی‌شود، باید سرمایه‌گذار خصوصی حضور پیدا کند، افزود: مقرر شده از صندوق ملی توسعه به سرمایه‌گذار خصوصی وام داده شود و همچنین از وزیر راه توقع بیشتر از این است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که نصف جاده مرز ماهیرود به فراه آسفالت شده اما باید کامل شود، گفت: کمبود بودجه در ساخت این جاده تاثیرگذار است و آسفالت شدن این جاده در مراوده‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

عبادی تصریح کرد: مرزها، بازارچه‌ها و گمرکات به تصمیم‌گیری یک کشور منوط نیست و اگر مشکلاتی وجود دارد مربوط به کشور طرف مقابل است.

وی با اشاره به این‌که در پروژه‌های مهم مانند راه آهن باید تمام مسئولان ورود پیدا کنند، افزود: خراسان جنوبی یک استان معدن‌خیز و اگر راه آهن راه‌اندازی شود در بحث ترانزیت فعال خواهیم شد.

بودجه سال آینده کشور انقباضی خواهد بود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که تا بودجه در مجلس تصویب نشود، نمی‌توان در مورد آن بحث کرد، گفت: در نهایت بودجه کشور یک بودجه انقباضی خواهد بود چراکه کشور در تحریم و فروش نفت نیزکم شده است.

عبادی تصریح کرد: گازرسانی یکی ار ثمرات انقلاب است و روستاهای زیادی گاز کشی شده، ادامه دارد و حتما در بودجه مد نظر است.

وی با اشاره به این‌که جاده بیرجند- قائن ۹۰ کیلومتر و نصف آن دو بانده شده است، افزود: با وزیر راه و نوبخت دیدار داشتیم همچنین تذکرهای فراوانی در مجلس داده شده و ما پیگیری‌های خود را انجام می‌دهیم اما مشکلات و عدم همکاری از طرف مسئولان رده بالا است و برای آقای نوبخت متاسف هستم.

کاهش بودجه دفاعی به صلاح کشور نیست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که کاهش بودجه دفاعی به صلاح کشور نیست، گفت: در خاورمیانه و در وسط آتش زندگی می‌کنیم و هر چه هزینه کنیم برای امنیت است، با وجود ناامنی در کشورهای همسایه اما کسی جرات تعرض به کشور ما را ندارد.

عبادی آب و راه را دو مشکل اساسی خراسان جنوبی بیان کرد و یادآور شد: متولی هر دو موضوع در وزارت‌خانه بیرجندی هستند و انتظار وجود دارد در این زمینه اقداماتی را انجام دهند و تاکنون نیز قول‌های زیادی داده‌اند.

وی با اشاره به این‌که از وزیر راه و وزیر صمت دعوت شده، افزود: قول‌هایی دادند تا در استان حضور پیدا کنند و امیدواریم به زودی محقق شود.

ساخت درمانگاه خیریه در شمال شهر بیرجند

وی به پروژه‌های ورزشی و مراکز درمانی در شمال شهر اشاره کرد و افزود: این پروژه ها در حال انجام و آینده روشنی وجود دارد همچنین بودجه بیمارستان تامین اجتماعی شمال شهر گذاشته شده و یک خیر نیز قول ساخت یک درمانگاه خیریه در شمال شهر را داده است.

خراسان جنوبی جزو اولویت‌ها در بارورسازی ابرها است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بارورسازی ابرها توسط هوا فضای سپاه انجام خواهد شد، گفت: فناوری بارورسازی ابرها توسط هوا فضای استان کسب شده و خراسان جنوبی نیز جزو اولویت‌ها در بارورسازی ابرها است.

عبادی تصریح کرد: بارورسازی ابرها ۱۰ تا ۲۰ درصد در افزایش بارندگی موثر است لذا درست مصرف کردن و صرفه‌جویی مهم‌تر است.

استانی شدن انتخابات مجلس مورد استقبال اکثر نمایندگان/ این انتخابات باید به صورت پایلوت برگزار شود

وی با اشاره به این‌که استانی شدن انتخابات مجلس از دوره پنجم مطرح بوده، افزود: استانی شدن انتخابات مجلس مورد استقبال اکثر نمایندگان است و منافعی مانند افراد بزرگتری برای این مسئولیت می‌آیند، موجب انسجام بیشتر و از حالت قبیله‌ای خارج می‌شود، بیان می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که برای استانی شدن انتخابات مجلس معایبی نیز بیان می‌شود، گفت: تا این موضوع در عمل اجرا نشود معایب و محاسن آن مشخص نمی‌شود و من با یک بار برگزار شدن آن به صورت پایلوت موافق هستم.

عبادی تصریح کرد: مجمع‌های نمایندگان از رئیس جمهور گلایه داشتند که با آنها جلسه داشته باشند اما متاسفانه ایشان بر خلاف دولت‌های قبلی با مجامع جلسه نداشتند.

کاهش بودجه دفاعی اصلا به صلاح نیست

وی با اشاره به کاهش چشمگیر بودجه ارائه شده در بخش دفاعی، بیان داشت: کاهش بودجه دفاعی اصلا به صلاح نیست، چراکه ما در خاورمیانه در وسط آتش زندگی می کنیم و اگر برای امنیت خودمان هزینه نکنیم برای ما هزینه های بالاتری می تراشند. البته قرار شده است از صندوق توسعه ملی برای جبران این کاهش بودجه برداشت شود.

عبادی عنوان کرد: اگر آمریکا نبود «داعش» و «القاعده» وجود نداشت، شما تاریخ را ببینید سالیان قبل کجا در دنیای اسلام این همه ترور وجود داشت، آنها با نام اسلام می خواهند این کار را بکنند و می خواهند اینجا ناامن شود تا اسرائیل امنیت پیدا کند.

نظر رهبر انقلاب در خصوص سفر به استان خراسان جنوبی

وی در خصوص سفر رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی مطرح کرد: مطالبات دفعه قبل و قول های رئیس جمهور بر زمین مانده است و امیدواریم وعده های ایشان انجام شود و سریعتر تشریف بیاورند، چراکه حضور ایشان خیرهایی برای استان ما دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم برنامه ها و مصوبات خوبی داشته باشند و حتی المقدور با نمایندگان جلسه ای بگذارند و ببینند که مطالبات مردم چیست، زیرا ایشان اصلا با مجامع نمایندگان در کشور جلسه ای ندارند و همه مجامع نمایندگان گلایه دارند.

عبادی همچنین با اشاره به دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که مدت ها قبل با رهبر معظم انقلاب صورت گرفته بود، بیان داشت: در این دیدار خصوصی موضوع سفر رهبر به استان خراسان جنوبی مطرح شد که فرمودند مانعی ندارد و ما هم پیگیر هستیم و درخواست داده ایم.

خطر فساد اقتصادی از خطر آمریکا کمتر نیست

وی با اشاره به نامه ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه گفت: نسبت به ۲ نفر از نزدیکان برخی مسئولان کشورکه اتهاماتی داشتند، نامه ای نوشتیم و خواستیم علنا محاکمه این افراد انجام شود.

عبادی اضافه کرد: ۲۰ نفر از نمایندگان بیشتر این نامه را امضا نکردند که البته ممکن است برخی افراد را ناراحت کرده باشد.

وی با بیان اینکه فساد اقتصادی خطرش از آمریکا کمتر نیست، گفت: البته اکثریت نمایندگان و مسئولین کشور سالم هستند، اما اینکه با فساد مبارزه قاطع تری نمی شود، دلایلی دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از این دلایل رودربایستی است، دلیل دوم ترس است و دلیل سوم نیز این که گاهی ممکن است خود فرد مشکل داشته باشد و تهدید بشود که پرونده افراد را رو کنند.

عبادی با اشاره به اینکه با دستمال کثیف نمی شود جایی را تمیز کرد، گفت: سالم ها به مراتب بیشترند و افراد فاسد زیاد نیستند، اما مبارزه با فساد کار دشواری است و هزینه می برد و باید تعارفات کنار گذاشته شود.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات بازی های سیاسی بر مبارزه با فساد ارجحیت پیدا می کند، عنوان کرد: اولویت اصلی مبارزه با فساد است نه بازی های سیاسی اما اجماعی برای مبارزه با فساد در جریانات سیاسی وجود ندارد.

اعتبار ۷ میلیارد تومانی برای بیمارستان خوسف

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به پروژه بیمارستان خوسف اشاره کرد و گفت: این پروژه در بودجه ردیف نداشت و با پیگیری‌هایی که انجام شد ۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و مناقصه آن نیز برگزار شد و امیدواریم هر چه سریع تر ساخته شود.

عبادی با اشاره به این‌که بودجه طرح توازن به صورت مرحله‌ای اختصاص داده می‌شود، تصریح کرد: این بودجه به همه دانشگاه‌ها داده خواهد شد و همچنین  مصوب شده تا اعتبارات به صورت سرانه‌ای و عادلانه بین دانشگاه‌ها تقسیم شود.

وی به سفر قبلی رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: قول هایی که در این سفر داده شد به اندازه کافی نبود و توقع ما بیشتر از این‌ها بود.

محقق نشدن قول‌های سفر قبلی رئیس جمهور

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دو بانده کردن ۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان و طرح انتقال آب از دریای عمان از جمله قول‌های رئیس جمهور بود که تاکنون محقق نشده است.

عبادی به نامه نمایندگان مجلس مبنی بر محاکمه شدن برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری اشاره کرد و گفت: مفاسد اقتصادی کم هستند اما همین تعداد هم نباید باشد چرا که ضرر مفاسد اقتصادی از آمریکا کم تر نیست.

عدم همراهی دستگاه‌های اجرایی عامل تعطیلی دفتر وزارت خارجه

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که دفتر وزارت خارجه تشکیل شد اما بعد از دو سه سال تعطیل شد، گفت: تعطیل شدن آن به خاطر عدم همراهی دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وی به تذکر مجمع نمایندگان استان در مورد غیرفعال بودن دفتر وزارت خارجه اشاره کرد و افزود: قول فعال شدن آن داده شده اما دستگاه‌های اجرایی باید با این دفتر تعامل داشته باشند.

عبادی با اشاره به این‌که همواره با استاندارها تعامل داشته‌ایم، افزود: استاندار فعلی تاکنون عملکرد خوبی داشته و مسائلی را که مطرح می‌شود را به خوبی پیگیری می‌کند همچنین همراهی استاندار با نمایندگان باعث زودتر به نتیجه رسیدن مسائل می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا