امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

خلف وعده دولت در زمینه کلنگ زنی پروژه راه آهن بیرجند

خلف وعده دولت در زمینه کلنگ زنی پروژه راه آهن بیرجند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: دولت در زمینه کلنگ زنی پروژه راه آهن بیرجند به گناباد خلف وعده کرده در حالی که شروع این پروژه مطالبه جدی مردم منطقه است.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت و گو با مهر اظهار کرد: دولت و مجموعه وزارت راه  در زمینه شروع عملیات و کلنگ زنی راه آهن از سمت بیرجند به گناباد خلف وعده کرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه دولت در برهه ای سخن از آغاز کلنگ زنی راه آهن مسیر بیرجند به قائن می زد و قول آن را به مردم می داد، بیان کرد: این امر تا کنون محقق نشده  و مطالبه جدی مردم ما از دولت است.

عبادی ادامه داد: در زمینه احداث راه آهن در مسیر بیرجند به زاهدان نیز چون موضوع از مسیر فاینانس خارجی باید پیگیری شود با توجه به تحریم های فعلی وضعیت آن مشخص نیست چرا که در بحث فاینانس تأمین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت راه اعلام می کند که به شروع عملیات اجرایی نزدیک تر می شویم، افزود:  هر چند برای پروژه راه آهن بیرجند ردیف در بودجه سالانه مشخص کردیم اما با بودجه ها و اعتبارات کم دولتی نمی توان چنین پروژه بزرگی را به نتیجه رساند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات خوب مجلس تصویب این مسئله بود که برای پروژه های بزرگ چون راه آهن بیرجند می توان به سرمایه گذار از محل صندوق توسعه وام داد.

عبادی اظهار کرد: با توجه به در نظر گرفتن ردیف در بودجه سالانه تمام بسترهای قانونی برای شروع عملیات آماده است و اجرای آن بسته به رفع موانع اداری و اعطای وام به سرمایه گذار از محل صندوق توسعه دارد که دولت آن پیگیری می کند.

وی یادآور شد: در هر حال پروژه راه آهن بیرجند برای مردم این منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است و در دیدار با وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی نیز این مطلب را متذکر و یادآور شدم و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا