امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دانشگاه باید صنعت را پیش ببرد

دانشگاه باید صنعت را پیش ببرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: دانشگاه باید چنان پیوندی را با صنعت داشته باشد، که در صورت تعطیلی دانشگاه صنعت از مسیر اصلی خود منحرف شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، برنامه فردای روشن با موضوع بررسی پژوهش در دانشگاه‌ ها و آموزش عالی، با حضور حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی (عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی با اشاره به این که سیاست گذاری پژوهش در کشور به قانون جدید نیاز ندارد، گفت: سند جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی در سطح کلان می تواند بهترین سیاست های موجود در حوزه پژوهشی کشور را نمایان کنند.

وی با اشاره به وضعیت بودجه پژوهشی کشور، اظهار داشت: هسته اصلی بودجه های کشور را دولت بر اساس ارزیابی های خود مشخص می کند، به طوری که مجلس بیش از حد توان ایجاد تغییر در این برنامه را ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه اضافه کرد: شایسته است که افزایش بودجه پژوهشی کشور از سمت دولت در قالب برنامه های بودجه به مجلس ارائه شود.

وی با اشاره به این که بودجه های پژوهشی کشور باید با دقت هزینه شوند، عنوان کرد: متاسفانه بودجه ی پژوهشی کشور در برخی از اوقات صرف پژوهش هایی می شود که هیچ دردی را از نیازهای جامعه دوا نمی کند.

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با اشاره به لزوم پیوند صنعت و دانشگاه، توضیح داد: دانشگاه باید چنان پیوندی را با صنعت داشته باشد، که در صورت تعطیلی دانشگاه صنعت از مسیر اصلی خود منحرف شود.

وی افزود: متاسفانه اکثر پژوهش های داخلی در مرحله نگارش و انتشار مقاله محدود می مانند.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا