امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نشست صبحانه کاری مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با محمدجواد ظریف

نشست صبحانه کاری مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با محمدجواد ظریف

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست صبحانه کاری مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با محمدجواد ظریف را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در بیرجند اظهار کرد:

روز گذشته مجمع نمایندگان استان با دکتر ظریف، آقای عراقچی و معاونت آسیایی وزارت امور خارجه صبحانه کاری در محل وزارت خارجه داشتند.

وی با بیان اینکه بحث آب‌های مرزی و اینکه شرق کشور چگونه می‌تواند از آب‌های مرزی و فرامرزی استفاده کند در این دیدار مطرح شد، گفت: آقای ظریف بحث‌ها و مذاکراتی که تاکنون در مورد این مسائل با کشورهای همسایه مانند افغانستان داشته‌اند را ارائه کردند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع گمرک‌ها و روابط تجاری با کشور افغانستان به صورت خاص و فعال‌تر شدن مرزها و اینکه با طرف افغانستان نیز رایزنی‌هایی صورت گیرد تا نسبت به بحث ترانزیت کالا، زیرساخت‌ها و مراودات تجاری و ارتباطات اقداماتی را داشته باشد در این جلسه بررسی شد.

 عبادی با اشاره به اینکه در این جلسه مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان نیز حضور داشتند، افزود: در نهایت بنا شد تا دکتر ظریف نظرات و نتیجه فعالیت‌ها را به آقای جهانگیری منتقل کنند و از ایشان بخواهند اقداماتی را انجام دهند تا بتوانیم مرز فعال‌تری داشته باشیم و مرزی که می‌تواند تهدید باشد برای استان‌های شرقی تبدیل به فرصت شود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه مطالبی که بحث و جمع‌بندی شد را پیگیری کرده و اگر لازم شد استانداران شرق کشور را نیز دعوت می‌کنند تا استفاده بیشتری از مرز ببریم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث تجاری، زیرساخت‌ها برای ترانزیت و به رسمیت شناخته نشدن برخی گذرگاه‌ها و موضوع آب از مسائل مهم در مرز استان با افغانستان است، گفت: استفاده حداکثری از مرز استان با افغانستان برای خراسان‌جنوبی در تمام زمینه‌هایی که ممکن است عمده مبحث مطرح شده در دیدار مجمع نمایندگان استان با دکتر ظریف بود.

 

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا