امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

در گفت و گو با نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف مطرح شد؛ کتاب تابلوی تاریخ تلاش انسان های فرهیخته است/کتابخانه ها باید اتاق فکر هر منطقه باشند

در گفت و گو با نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف مطرح شد؛ کتاب تابلوی تاریخ تلاش انسان های فرهیخته است/کتابخانه ها باید اتاق فکر هر منطقه باشند

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با ستاد خبری هفته کتاب خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی یکی از استان فرهنگی کشور است، ادامه داد: انتظار می رود مردم این استان بیشتر به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی روی آورند.
هفته کتاب

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از ستاد خبری هفته کتاب خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه این گفتگو اظهار داشت: کتاب حاصل اندیشه، فکر و توانمندی انسان های فرهیخته عالم است و این مسئله نه مرز و نه زبان می شناسد.
وی از کتاب به عنوان تابلوی تاریخ تلاش انسان های فرهیخته عالم یاد کرد و گفت: کتاب غذای روح انسان است و باید افراد حساب ویژه‌ای برای آن در برنامه ریزی زندگی روزمره باز کنند.
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سلامتی روح را مهم تر از سلامتی جسم دانست و تاکید کرد: کتاب بهترین تغذیه برای سلامتی روح انسان به شمار می رود.
عبادی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی یکی از استان فرهنگی کشور است، ادامه داد: انتظار می رود مردم این استان بیشتر به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی روی آورند.
وی متذکر شد: اندیشه درست و طرز تفکر صحیح در جامعه را باید از سنین کودکی در فرزندانمان پرورش دهیم و این مهم علاوه بر مطالعه کتب درسی با مطالعه کتب غیر درسی محقق می شود.
امام جمعه موقت بیرجند ارتقای فرهنگ کتابخوانی را یکی از وظایف مهم مسئولان به ویژه مدیران فرهنگی عنوان کرد و افزود: مسئولان می توانند برای رسیدن به این هدف از تریبون نماز جمعه نیز استفاده کنند تا این فرهنگ در بین مردم اشاعه و تبیین شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا