امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دوبانده شدن راه‌های خراسان جنوبی در دولت قبل در قالب طرح “مهر ماندگار” قرار گرفت که با افزایش تحریم‌ها مهر ماندگار، ماندگار شد

دوبانده شدن راه‌های خراسان جنوبی در دولت قبل در قالب طرح “مهر ماندگار” قرار گرفت که با افزایش تحریم‌ها مهر ماندگار، ماندگار شد

«حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، گفت: در ابتدای کار نمایندگی و با توجه به حضور در حوزه‌های انتخاباتی و شناخت مشکلات یکی از مهم‌ترین آنها در استان با توجه به مرکزیت بیرجند بحث راه آهن بود، که از ابتدای کار مورد پیگیری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، «حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، وی ادامه داد: در همان ابتدای کار بحث راه آهن خط قرمز ما بود که باید پیگیری می‌شد و از همان سال اول پیگیری‌ها با کمک مسئولین آغاز شد اما با توجه به همزمانی با تحریم‌ها و کمبود بودجه‌ها نتوانسیم این کار را به سرعت انجام دهیم.

نماینده مردم بیرجند و درمیان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فراز و نشیب‌ها و امیدها و آروزهای زیادی پشت سرگذاشته شد تا جایی که صحبت از استیضاح وزیر نیرو نیز به میان آمد و در نهایت ردیف اجرایی گرفته شد که اجرای آن از سال ۹۴ به بعد شروع می‌شود.

سیمان باقران برای افزایش سرمایه به فرابورس رفت

عبادی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان باقران نیز بخش‌هایی از آن نیمه ساخته و معطل مانده بود و مشکلات زیادی نیز داشت، ادامه داد: این کارخانه بخش قابل توجهی از اشتغال را در استان دارد که در اولویت کاری قرار گرفت و در این راستا تسهیلاتی دریافت و مهلت نیز برای تسهیلات گذشته داده شد.

وي اظهارکرد: در حال حاضر نیز سیمان باقران قسمت‌های قابل توجهی مشغول ساخت بوده و برای افزایش سرمایه به فرابورس رفته و بسیاری از معضلات آن رفع شده است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بخش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز آنچه به ما مراجعه شده پیگیری‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: در خصوص کارخانه فولاد نیز زمین واگذار و پیگیری از جانب ما انجام و مابقی کارها بستگی به مالک و سرمایه‌گذار دارد.

کارخانه شمش خوسف برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارد

عبادي در خصوص ورود سرمایه‌گذار به استان نیز گفت: سرمایه‌گذاری چینی در خصوص کارخانه شمش خوسف در حال فعاليت و ساخت و ساز است که این کارخانه برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت.

وي تصریح کرد: بحث دوبانده شدن راه‌های استان از ابتدای کار جزء مهم‌ترین برنامه‌ها بوده که در دولت گذشته اتمام دوبانده شدن راه بیرجند- نهبندان و بیرجند- مشهد در قالب طرح مهر ماندگار قرار گرفت که با افزایش تحریم‌ها مهر ماندگار ماندگار شد.

دوبانده شدن ۱۰۰ کیلومتر جاده‌هاي منتهي به بيرجند از وعده‌هاي رييس جمهور

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این خصوص نیز ریاست جمهور وعده اجرای  ۱۰۰ کیلومتر جاده دوبانده در سال جاری را داده‌اند.

وي اظهارکرد: کمبود آب و خشک‌سالی یکی از مهم‌ترین مسائل و اولویت‌های مهم استان است که پیگیری این امر در دولت قبل و بعد از کارهای کارشناسی، وزیر نیرو از انتقال آب از سد دوستی برای رفع آن خبر داد.

رفع خشک‌سالی مهم‌ترین اولويت استان

عبادی افزود: با توجه به مخالفت برخی نمایندگان و مسئولین خراسان رضوی پیگیری‌ها و کارهای کارشناسی در این خصوص انجام شد اما به علت مشکلات بارندگی و برداشت آب توسط سد سلماء در افغانستان و کاهش ورودی آب سد دوستی این امر محقق نشد.

وی تاکید کرد: از وزیر نیرو خواسته‌ایم از هرکجا که امکان دارد موظف هستند که آب خراسان جنوبی را تامین کنند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنا به گفته وزیر نیرو در خصوص آب‌های فسیلی و رفع مشکل بی آبی استان از این طریق در حال انجام و مطالعه است.

عبادی افزود: انتقال آب معضلی است که فقط برای خراسان جنوبی نبوده و استان‌های بحرانی‌تر از خراسان جنوبی نیز وجود دارد.

بروکراسی اداری مهم‌ترین مانع در کشور

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ها و ایده‌هایی بوده که نتواسته‌اید در این سال‌ها انجام دهید؟ گفت: بسیاری از موارد، ایده آل‌هایی هستند که واقعیت‌های موجود به آنها نمی‌خورد و امکانات نیز به کافی وجود ندارد امام مهم‌ترین مانع در کشور ما بروکراسی اداری و پیچیدگی اداری است که مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی در خصوص بحث استانی شدن نمایندگان مجلس گفت: استانی و یا شهرستانی بودن نمایندگان هر کدام معایب و مزایای خودش را دارند امابه نظر من اگر طرحی قرار است که اجرا شود بهتر است ابتدا به صورت آزمایشی در چند استان انجام در صورت مثبت بوده با برداشتن موانع و مشکلات برای کل کشور اجرا شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا