امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دولتی‌ها برجام ‌را‌ دوای همه دردهای جامعه می‌دانستند/ هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم

دولتی‌ها برجام ‌را‌ دوای همه دردهای جامعه می‌دانستند/ هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم

نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه دولتی‌ها برجام ‌را‌ دوای همه دردهای جامعه می‌دانستند، گفت‌:‌ هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید‌محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: برجام از ابتدا در حدی نبود که برای آن جشن برپا شود اما ذوق‌زدگی خاصی بعد از اینکه برجام به تصویب رسید در دولتی‌ها مشاهده می‌شد.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده غربی‌ها اگر ببینند نقطه ضعفی برای ملتی وجود دارد آن را رها نمی‌کنند و از همان نقطه ضعف ورود می‌کنند و اگر عقب بنشینیم آن‌ها هر لحظه مطالبه جدیدی را عنوان می‌کنند افزود: زمانی که مذاکرات انجام شد و برجام شکل گرفت مقام معظم رهبری فرمودند که نسبت به آمریکا بدگمان و بدبین هستند اما بلافاصله آقایانی گفتند که نسبت به این مذاکرات خوش‌بین هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون بدعهدی آمریکایی‌ها را می‌بینیم و شاهد هستیم که هر عهد و پیمانی با آمریکایی‎ها ببندیم در نهایت نقض عهد می‌کنند و متکبرانه شرافت خود را زیرپا می‌گذارند.

عبادی با بیان اینکه به برجام از همان ابتدا در دولت به گونه‌ای نگاه می‌شد که گویی دوای همه دردهای جامعه است افزود: دولت یازدهم همیشه دنبال مذاکره با آمریکا بود و مذاکره هم صورت گرفت اما نامردی آمریکا سرجایش هست و هیچ تغییری ایجاد نشده است.

 وی بیان کرد: بعضی برجام را جشن گرفتند و آن زمان خیلی‌ها که به غربی‌ها و آمریکایی‌ها بدبین بودند به شدت مورد هجمه رسانه‌های طرفدار دولت قرار گرفتند و به عنوان افراد دل‌نگران و دلواپسان از آن‌ها سخن گفته شد اما اکنون از همه دلواپس‌تر خود دولت است که نگران برجام است.

 رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: مهمترین درسی که از برجام گرفتیم این بود که هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم و از لبخندهای او ذوق نکنیم و به وعده‌هایش دل نبندیم.

عبادی عنوان کرد: آمریکایی‌ها هر لحظه زیر هر قرار و قانونی می‌زنند و اهداف کلی آنها که سلطه بر منطقه خاورمیانه و ایران است نه با لبخند تغییر می‌کند و نه با مذاکره و آنها به دنبال پیاده کردن اهداف خود هستند و این لبخندها،  خوش و بش کردن‌ها و قدم زدن‌ها تغییری در سیاست‌های آنها ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: آنچه که مهم بود و کمتر مورد توجه قرار گرفت این بود که اقتصاد مقاومتی را برای مقاوم بودن در برابر تحریم‌ها پیاده کنیم و به جای امید به غربی‌ها و در رأس آن به آمریکا باید تکیه به درون می‌کردیم اما عکس این موضوع عمل شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا