امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دولت انتقال آب به خراسان جنوبی را جدی بگیرد

دولت انتقال آب به خراسان جنوبی را جدی بگیرد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب، اولویت نخست خراسان‌جنوبی است، اظهار کرد: دولت به مسئله انتقال آب به خراسان‌جنوبی توجه ویژه کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی گفت: روستاهایی در خراسان‌جنوبی هستند که برای آب آشامیدنی و مصارف خانگی مشکل دارند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۸۰ روستای خراسان‌جنوبی با تانکر آب‌رسانی می‌شود، افزود:وضعیت بعضی از روستاها از نظر آب بحرانی است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعضی از روستاها آب لوله کشی نداشته و بعضی از روستاها نیز آب لوله کشی دارند اما سطح آب پایین رفته و دچار مشکل هستند.

عبادی با بیان اینکه وزارت نیرو تاکنون هیچ گونه اقدام عملی برای آبرسانی به روستاهای استان انجام نداده است و از این نظر از وزارت نیرو گلایه داریم، تصریح کرد: بودجه‌ها برای آبرسانی به روستاها کفایت نمی‌کند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این وزارت نیرو باید با رعایت نکات کارشناسی و توجه به صرفه اقتصادی انتقال آب را انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حداقل امکانات مورد نیاز برای ادامه حیات موجودات زنده، آب است و بعضی روستاهای خراسان‌جنوبی از این حداقل‌ها نیز بی بهره هستند.

عبادی ادامه داد: در برنامه بودجه‌ای مجلس توانسته‌ایم برای خشکسالی، آبخیزداری و آب‌رسانی به روستاها اعتبارات ویژه‌ای را پیگیری کنیم.

وی بیان کرد: با پیگیری‌هایی که شخصاً انجام داده‌ام ۵۰۰ میلیون دلار در راستای توسعه آبخیزداری و آب‌رسانی به روستاها اختصاص‌یافته که از محل صندوق توسعه نیز برداشت شده است   .

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب اولویت اول استان است، یادآور شد: انتقال آب به خراسان‌جنوبی باید جدی‌تر گرفته شود.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا