امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دیدار صمیمی حجت‌الاسلام عبادی با مردم حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مراسم جشن گرامیداشت اعياد شعبانيه

دیدار صمیمی حجت‌الاسلام عبادی با مردم حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در مراسم جشن گرامیداشت اعياد شعبانيه

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، در این مراسم که شب گذشته(۱۱ خردادماه) در محل مجمتع فرهنگی و مذهبی ابن حسام بیرجند برگزار شد، روسای دفاتر شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف ضمن عرض خوش آمد به مدعوین و مهمانان، گزارشی را از فعالیت دو سال گذشته دفاتر ارائه کردند. مشروح این مراسم به شرح زیر می باشد:

-حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقرعبادی، نماینده مردم شریف شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار داشت: امام راحل(ره)  زمینه شکل گیری قیام ۱۵ خردادماه را در مقابل شاه که سر سپرده اسرائیل و آمریکا  تا دندان مسلح بود با تفویض با خدای متعال فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه شکل گیری انقلاب ما نشات گرفته از دین جامع و جهان شمول نبی مکرم اسلام است، افزود: ما در دوران قبل از انقلاب، حین و بعد از انقلاب  پشتیبانی امداد‌های غیبی را در انقلاب را مشاهده کرده ایم . خستگی ناپذیری در راستای مبارزه با استکبار و برای خدا بودن انقلاب از جمله شرایطی بود که زمینه  پشتیبانی امداد‌های غیبی را در انقلاب ما فراهم کرده است.

نماینده مردم شریف شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عزت، حاکمیت ملی و دستاورد‌های علمی و تخصصی را از دستاورد‎های انقلاب  دانست و افزود:  انقلاب جمهوری اسلامی ایران بدو صاحب نیست و اگر در هر ملتی شرایط خدمت خالصانه به مردم فراهم شود عنایات خداوند متعال شامل حال آن ملت خواهد شد.

عبادی به پیگیری های صورت گرفته  در دو سال گذشته به عنوان نماینده مجلس در شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف اشاره کرد و اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته در حال حاضر سرمایه گذاری برای پروژه فولاد  بیرجند اعلام آمادگی کرده است و در این خصوص واگذاری زمین برای اجرای پروژه انجام شده و مشکل اصلی در زمینه احداث این پروژه بورکراسی ادارای است. عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در خانه ملت با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت توان سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن را ندارد، تصریح کرد: ما دنبال جذب سرمایه گذار در استان هستیم و در این خصوص بیشترین حمایت را از سرمایه گذار در استان خواهیم داشت.

  نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیر راه‌اندازی دفتر نماندگی وزارت امور خارجه در استان هستیم، گفت: تسهیل رفت آمد با کشور افغانستان، گسترش ارتباط خراسان جنوبی با جوامع بین الملل، جذب سرمایه گذار خارجی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان  از جمله مزیت‌های راه‌اندازی این نمایندگی در استان است.

وی  با بیان اینکه در دولت گذشته به دلیل برخی از مشکلات دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان راه اندازی نشد، افزود: در دولت یازدهم مجدد این پیشنهاد به وزیر خارجه داده شد، که ایشان دستور راه اندازی دفتر نمایندگی را در استان صادر کردند و در بیرجند نیز مکانی برای این دفتر نمایندگی در نظر گرفته شده که بعد از تجهیز راه‌اندازی می شود.

عبادی با اشاره به پیگیری های انجام شده در زمینه راه‌اندازی کامل کارخانه سیمان باقران افزود: با پیگیری هایی که صورت گرفته باعث شده است که تسهیلات بیشتری برای این کارخانه اخذ و در بازپرداخت تسهیلات گذشته این کارخانه مساعدت و همکاری شود. در حال حاضر این پروژه از پیشرفت ۸۰ درصدی برخودار است.

وی گاز رسانی به شهرستان درمیان را یکی از پروژه‎های مهم در دست احداث این شهرستان عنوان کرد، و افزود:  این پروژه در حال حاضر از پیشرفت بسیار خوبی برخودار است و در زمستان سال آینده به بهره برداری می‌رسد که تا کنون در خصوص گازرسانی به صورت همزمان به شهر قهستان و اسدیه پیگیری‌های زیاد صورت گرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف  در خانه ملت با اشاره به اینکه تا کنون در خصوص دوبانده شدن محور بیرجند- نهبندان و بیرجند- قائنات  پیگیری ‌های زیادی صورت گرفته است یادآور شد: این پروژه  در سال‌های گذشته جزء پروژه‌های مهر ماندگار قرار گرفته است و لی به دلیل کمبود اعتبارات عمرانی متوقف شده است. در این زمینه با پیگیری های که از طریق وزیر مربوطه صورت گرفته است مقرر شد که این پروژه  از هر دو محور فعالیت  اجرایی آن آغاز شود و در این خصوص با پیمانکار مربوطه قرار داده بسته شده است.

عبادی با بیان اینکه از محل اعتبارات بین المللی، منابع مالی مناسبی برای اجرای پروژه فاضلاب شهرستان بیرجند اختصاص خواهد یافت، افزود: همچنین برای تصفیحه خانه بیرجند با پیگیری های صورت گرفته اعتبار خوبی اختصاص یافته که امیداوری هر چه سریعتر شاهد راه اندازی این بخش باشیم.

وی مشکل اصلی کاهش پروازهای شهرستان بیرجنذ را ناشی از تحریم قطعات عنوان کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته پرواز ایران ایر در استان به حالت قبل تبدیل شده و در حال حاضر به دنبال  افزایش  پروازهای شرکت هواهیپمایی ماهان در استان هستیم. در این زمینه پیگیری های زیادی در سطح وزارت خانه مربوطه نیز صورت گرفته است.

نماینده مردم در مجلس در خصوص پیگیری خود برای اجرایی شدن قانون بازنشستگی کارگران مشاغل سخت و زیان آور اظهار داشت: برای حل این مشکل طرح استفساریه جزء یک بند پ تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی پس از تایید در کمیسیون اجتماعی مجلس، مطابق ماده ۱۴۰ آیین نامه در صحن علنی مجلس مطرح و نمایندگان با رأی بالایی این طرح را مصوب کردند.  نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در ادامه یادآور شد: در قالب این طرح افرادی که حداقل بیست سال اشتغال داشته باشند, با داشتن حداقل ۷۳۰۰ روز اشتغال در یک یا چند شغل زیان آور در یک یا چند کارگاه، می‌توانند مشمول قانون بازنشستگی ۲۰ ساله شوند.  عبادی در ادامه افزود: نکته مهم در این طرح این بود که قبلا در قانون برای بازنشستگی این کارگران ۲۰ سال متوالی قید شده است که با پیگیری ها و تصویب این استفساریه ،چنانچه کارگری در بین روزهای اشتغال غیبت داشته باشد یا مدتی بیکار باشد مشکلی در بازنشستگی او ایجاد نخواهد شد.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از یکسال از تصویب این طرح می‌گذرد و هنوز اقدامی از سوی دولت صورت نگرفت است و در این زمینه موضوع طرح سئوال از وزیر کار مطرح شده است.

عبادی با اشاره به ناعادلانه  بودن تقسم سبد کالا در سطح جامعه افزود: انتقاد ازدولت به معنی  کارشکنی در کار دولت نیست.

وی با اشاره به انتصابات در دستگاه‌های اجرایی افزود: اصل انتصاب  مدیران دستگاه‌های اجرایی برعهده دولت است؛ ولی نماینده گان مجلس به دلیل جایگاه قانون گذاری و نظارتی که دارند در نفعی انتصاب افراد مشکل دار با جدیت تمام ایستادگی کرده اند و در خصوص اثبات نیروی‌های کارآمد نیز تلاش های لازم از سوی نمایندگان صورت گرفته است.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا