امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دیدار صمیمی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با مردم شهر اسدیه/ حجت الاسلام عبادی: باید صنایع دستی و مشاغلی که نیاز کمتری به آب دارد را رونق داد

دیدار صمیمی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با مردم شهر اسدیه/ حجت الاسلام عبادی: باید صنایع دستی و مشاغلی که نیاز کمتری به آب دارد را رونق داد

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: باید صنایع دستی و مشاغلی که نیاز کمتری به آب دارد را رونق داد و تعاونی‌ها و شرکت‌های روستایی باید به سمت حرکت کنند، تا مردم با استفاده از صنایع دستی کار دومی نیز برای خود داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی(اول بهمن ماه) در دیدار با مردم شهر اسدیه که در مسجد جامع اهل سنت این شهر برگزار شد، ضمن محکومیت هتک حرمت به ساحت پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) اظهار داشت: اختلاف افکنی، اسلام هراسی و هتک حرمت به شخصیت‌های دینی از جمله برنامه‌های دشمن و استکبار جهانی است‌، که درصدد‌اند تا گسترش اسلام در دنیا جلوگیری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه استکبار جهانی می‌خواهد به شیوه‌های مختلف القا کند که اسلام دین کاملی نیست، بیان داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران، تمایل به اسلام ناب محمدی، آنقدر در دنیا زیاد شده است که این اقدامات غرب، هیچ اثری در اراده و تمایل مردم دنیا به اسلام ندارد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی همچنین به اختصاص ردیف اجرایی به راه آهن استان اشاره کرد و افزود: در زمانی که تحریم‌ها بر دولت فشار می‌آورد و قیمت نفت هم به یکباره کاهش و نصف می‌شود، گرفتن ردیف بودجه اجرایی کار آسانی نبود، ولی به یاری خدواند این کار را انجام دادیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: پیگیری‌های فراوانی برای راه‌اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان صورت گرفت که با مساعدت وزیر امور خارجه این امر محقق شد و این مرکز هم‌اکنون در بیرجند تأسیس و فعال شده است. وی در ادامه یادآور شد: این نمایندگی سبب ارتباط خراسان جنوبی به تمام نقاط دنیا می‌شود و از طرفی نیز باعث رونق استان خواهد شد.

سخنرانی در مسجد جامع اهل سنت اسدیه

حجت‌الاسلام عبادی در ادامه بیان کرد: خشکسالی چندین سال است که دامن مردم را گرفته است و بسیاری از افراد بیکاراند و نمی‌توانند کشاورزی بکنند و کارگران هم ممکن است در هفته دو یا سه روز به سر کار بروند، باید صنایع دستی و مشاغلی که نیاز کمتری به آب دارد را رونق داد و تعاونی‌ها و شرکت‌های روستایی باید به سمت حرکت کنند، تا مردم با استفاده از صنایع دستی کار دومی نیز برای خود داشته باشند.

در ادامه جلسه از نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده در خصوص کارخانه سیمان باقران سئوال مطرح شد که حجت‌الاسلام عبادی اذعان‌داشت: سال‌های متوالی بود که در این کارخانه هیچ فعالیت عمرانی انجام نشده بود، ولی با پیگری‌های صورت گرفته علاوه بر دریافت وام، مهلت تسهیلات‌ اخذ شده توسط کارخانه تمدید شد تا روند توسعه و اقدامات عمرانی آن سریع یابد.

وی در ادامه به ورود شرکت سیمان باقران به فرابورس اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته دریافت و اخذ وام از صندوق توسعه ملی برای کارخانه سیمان باقران نیز فراهم شده است.

حجت‌الاسلام عبادی‌ در ادامه نیز اظهارداشت: اخیرا یکی از رسانه‌ها به اشتباه صحبتی از بنده را در خصوص کارخانه قند قهستان با این مضمون که این کارخانه صرفه اقتصادی ندارد؛ منتشر کرد و این در صورتی‌است که گفته شده کارخانه قند قهستان شاید از نظر مالکین آن صرفه اقتصادی ندارد.

وی در بخش دیگری یادآور شد: بنیاد برکت ظرفیت بسیار خوبی برای حمایت و تقویت صنایع استان است که اگر آمادگی و درخواستی از سوی مالکین کارخانه قند قهستان باشد، می‌شود از ظرفیت سرمایه‌گذاری این بنیاد استفاده کرد.

*گفتنی است، در این جلسه یکی از اعضای هیأت مدیره کارخانه سیمان باقران که در این جلسه نیز حضور داشت از افتتاح این کارخانه در نیمه نخست سال آینده خبر داد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا