امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

دیدارحجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس با عشایر شهرخوسف

دیدارحجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس با عشایر شهرخوسف

نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در بازدید از مناطق عشایری چشمه موسی و زرکش از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شد که نبود برق و ایجاد پنل خورشیدی، پرداخت تسهیلات کم بهره به عشایر، ایجاد سد خاکی، احداث تلمبه بادی از خواسته‌های مهم مردم بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در بازدید از مناطق عشایری بلنجیر، کلاته باغ، چشمه موسی و زرکش از نزدیک با عشایر این منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد و با مشکلات آنها آشنا شد.

رضایی نماینده عشایر منطقه بلنجیر در این دیدار اظهار داشت: با توجه به اینکه مناطق عشایری سه قلعه از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کنند امیدواریم این اتفاق برای عشایر شهرستان خوسف نیز بیافتد.

عضو شورای اسلامی دهستان خور گفت: با توجه به اینکه ۷۶ واحد فعال در مجتمع شترداری خور وجود دارد وثیقه‌های سنگین بانکی موجب شده که فقط سه واحد بتوانند از تسهیلات استفاده کنند.

وی بیان کرد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌ها در این مجتمع درصورت واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات ۱۰۰ نفر دیگر متقاضی ایجاد اشتغال در  این مجتمع هستند.

رضایی گفت: با توجه به اینکه اقتصاد عشایر به دامداری متکی است با ایجاد مجتمع‌های صنعتی می‌توان درآمدزایی بیشتری برای عشایر داشت.

در این دیدار برق رسانی به مجتمع فرهنگی مذهبی بلنجیر، ایجاد سدخاکی، نبود برق و ایجاد پنل خورشیدی در مناطق عشایری، عدم آنتن‌دهی تلفن همراه، نصب تلمه بادی و پرداخت تسهیلات کم بهره به عشایر از مهمترین خواسته‌های مردم مناطق عشایری بیان شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در این دیدار از مسئولان اجرایی خراسان جنوبی خواست تا هر چه زودتر مشکلات مردم منطقه را برطرف کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا