امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی ظهر امروز با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس دیدار کرد/ حجت الاسلام عبادی: چنانچه در بخش کشاورزی و منابع طبیعی رکودی ایجاد شود نظام و بالطبع مردم دچار آسیب‌های غیرقابل جبرانی خواهند شد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی ظهر امروز با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس دیدار کرد/ حجت الاسلام عبادی: چنانچه در بخش کشاورزی و منابع طبیعی رکودی ایجاد شود نظام و بالطبع مردم دچار آسیب‌های غیرقابل جبرانی خواهند شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های اجرایی سازمان نظام مهندسی خراسان جنوبی در مجلس و دولت پیگیری و تا حد امکان عملیاتی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی صبح امروز در دیدار با رئیس، معاونان و کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی کرد: از حرفه کشاورزی در آموزه‌های دینی و تعالیم علوم قرآنی به نیکی یاد شده است، به استناد تاریخ انبیاء و معصومین (ع) به این شغل مقدس توجه ویژه‌ای داشته‌اند و حضرت امام خمینی (ره) نیز بارها به مسئولان نظام در ارتباط با توسعه و اجرای طرح‌های راهبردی و سیاست‌های کلان اجرایی حوزه کشاورزی و منابع طبیعی توصیه‌هایی می‌فرمودند.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی باید به بخش کشاورزی و منابع طبیعی بیش از صنعت توجه شود، تصریح کرد: کشاورزی از استراتژی ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی از آن به عنوان پدافند غیرعامل یاد می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه غرب و دولت آمریکا افزود: اگر روزی کشورمان در صنعت دچار مشکل شود شاید قدری به زندگی معیشتی مردم فشارهای روانی وارد شود، اما چنانچه در بخش کشاورزی و منابع طبیعی رکودی ایجاد شود نظام و بالطبع مردم دچار آسیب‌های غیرقابل جبرانی خواهند شد.

عبادی خاطرنشان کرد: حدود ۸۵ درصد مناطق کشور دچار خشکسالی و کمبود منابع آبی هستند و بخش مهمی از خراسان جنوبی نیز از این مشکل رنج می‌برد لذا مسئولان استان باید نسبت به تدوین، برنامه‌ریزی و توسعه حوزه کشاورزی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید به توانمندی‌ و خلاقیت‌های پرسنل یک مجموعه سازمانی توجه شود، گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند در حوزه قانونگذاری و نظارت در بخش کشاورزی و منابع طبیعی راه‌گشای بسیاری از خواسته‌های به حق اعضای سازمان باشد و در راستای جذب اعتبارات ملی و کمک به این بخش پیگیری‌های شایسته‌ای داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از محمدحسین اکبری رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی خراسان جنوبی خواست: طی نامه‌های مکتوب نسبت به معرفی ظرفیت استان، ذکر ایده‌ و طرح‌های نو البته مطابق با واقعیت‌ها و نیازهای سازمان اقدام کند.

عبادی نیز نسبت به پیگیری‌های برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های اجرایی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در دو سطح ملی و استانی قول مساعد داد.

محمد حسین اکبری ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده بیرجند، درمیان و خوسف، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر عضو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد که از این تعداد حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر بیکار هستند و فضای کسب و کار برای آنها در استان مهیا نشده است.

وی افزود: این سازمان در نظر دارد با تحولات راهبردی و سیاست‌های اجرایی خود طی سال جاری زمینه حضور هر چه بیشتر و پر رنگ‌تر کارشناسان بیکار را در عرصه کشاورزی فراهم نماید تا با انتقال دانش و فناوری نوین و بهره‌برداری از تجربه کارشناسان به خودکفائی و افزایش سطح کیفی و کمی تولید بخش کشاورزی کمک کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی تصریح کرد: واگذاری طرح‌های تحقیقاتی، نظارتی، اجرائی بخش کشاورزی به این سازمان با توجه به بدنه تخصصی ‌آن می‌تواند تصدی‌گری و هزینه‌ای بخش دولت را کاهش دهد و در ایجاد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جویای کار گام مؤثری باشد.

مشاغل خانگی بخش کشاورزی متولی مشخصی ندارد

اکبری از تهیه و تدوین طرح پساب فاضلاب شهری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون در مرحله ثبت‌نام از فارغ‌التحصیلان بیکار بخش کشاورزی است و برای مساعدت پرداخت حق عضویت اعضا نیز رایزنی‌های دریافت وام ۲۵ میلیون ریالی از بانک کشاورزی شده است.

وی خواستار همانند‌سازی قانون نظام مهندسی ساختمان در بخش کشاورزی شد و افزود: واحدهای تولیدی باید نسبت به انتخاب و جذب کارشناسان فنی کشاورزی الزام شوند تا با نظارت فنی ضمن اشتغالزایی سبب افزایش بهره‌وری و تولید محصولات سالم شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی یادآور شد: به دلیل عدم زیرساخت‌های مناسب، مشاغل خانگی بخش کشاورزی متولی مشخصی ندارد و در بعضی از موارد با موازی کاری‌های موجود کشاورزان دچار سردرگمی و مشکلات عدیده‌ای می‌شوند و این سازمان می‌تواند به عنوان حلقه ارتباطی دولت و ملت مطرح باشد.

وی خواستار واگذاری صدور تمامی مجوز‌های فعالیت از صفر تا ۱۰۰ در بخش کشاورزی چه خانگی و چه صنعتی به سازمان نظام مهندسی کشاورزی شد و مزایای اجرایی‌شدن این طرح را حضور کارشناس در مزرعه و ارائه مشاوره به کشاورز، افزایش تولید و بهره‌وری بخش کشاورزی، کنترل و نظارت برای تولید محصول سالم و کاهش خطرات مصرف محصولات کشاورزی برشمرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا