امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در دیدار با سفیر ایران در هلند: محصولات استراتژیک خراسان جنوبی در کشور هلند معرفی می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در دیدار با سفیر ایران در هلند: محصولات استراتژیک خراسان جنوبی در کشور هلند معرفی می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با اشاره اینکه برای معرفی محصولات استراتژیک استان و زمینه صادرات آنها با سفیر ایران در هلند سخنانی مطرح شد گفت: مقرر شد در زمینه ایجاد نمایشگاه برای عرضه و معرفی محصولات خراسان جنوبی در هلند اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم بیرجند اظهار داشت: در سفر اخیر به کشور هلند با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند دیدار کردیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: این دیدار در رابطه با محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی  به ویژه زرشک، عناب و زعفران بود که زمینه صادرات آن به کشورهای اروپایی نظیر هلند و لهستان مورد بررسی قرار گرفت.

عبادی افزود: جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند ضمن ابراز خرسندی از این دیدار پیشنهاداتی در این زمینه ارائه کرد که  اولین گام برای صادرات این است که صادرکنندگان درخواستی مکتوب به آن سفارت ارائه دهند و در گام بعدی ما ترتیب برگزاری نمایشگاهی را در هلند ایجاد خواهیم کرد که فعالان کشاورزی خراسان جنوبی بیایند و محصولات خود را ارائه دهند که این امر می‌تواند سبب آشنایی مردم هلند با این محصولات استان خراسان جنوبی شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی یادآور شد: کشور هلند از پیشتازان کشاورزی نوین در جهان بوده است و تحقیقات خوبی در زمینه کشت و برداشت مکانیزه و بهره‌برداری بهتر زعفران در موسسات علمی و دانشگاهی هلند صورت گرفته است.

عبادی بیان کرد: این تحقیقات می‌تواند هم در بهبود کیفیت و هم کمیت موثر واقع شود که می‌توان زمینه برقراری ارتباط و همکاری را در این زمنیه ایجاد کرد اما مهمترین قدم برای تسهیل صادرات در زمینه تجارت و استفاده از فناوری‌های نوین را باید خود تجار و تولیدکنندگان بردارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا