امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی: طرح «اعاده اموال نامشروع»|طرح اعاده اموال نامشروع لرزه بر اندام “مفسدان اقتصادی” انداخته است

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:  طرح «اعاده اموال نامشروع»|طرح اعاده اموال نامشروع لرزه بر اندام “مفسدان اقتصادی” انداخته است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: مطرح‌شدن طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” در مجلس شورای اسلامی دل برخی از مفسدان اقتصادی را لرزانده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم پیرامون طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” اظهار داشت: بنده به شخصه جزو نخستین افرادی بودم که این طرح را امضا کرده و ۱۰۰ درصد  موافق این طرح هستم.

وی افرود: در این طرح بحث حسابرسی مقامات کشوری، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و امثال آنان صورت می‌گیرد و اموال آنان رسیدگی می‌شود و اگر اموال نامشروعی را به‌دست آورده باشند به بیت‌المال برگردانده می‌شود که چارچوب این طرح چارچوب عام است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس همزمان با بررسی طرح بیان کرد: وظیفه نمایندگان این است که همه به این طرح رأی دهند و این طرح را امضا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه در حال حاضر در عدالت اجتماعی دچار کاستی و مشکل هستیم، تصریح کرد: یکی از مباحث مبارزه با فساد، حسابرسی اموال باد آورده بوده و این موارد جزو اهداف انقلاب است و خود را موظف می‌دانیم به اهداف انقلاب دسترسی پیدا کرده و نزدیک شویم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: اگر این طرح عملیاتی شود از آسیبی که انقلاب گرفتار آن است جلوگیری کرده‌ایم همچنین می‌توانیم نسبت به اصلاح امور گام برداریم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث عدالت اجتماعی دو نکته مهم باید مورد توجه قرار گیرد یادآور شد: نزدیک شدن پرداخت‌ها و مبارزه با اموال نامشروع و فساد اقتصادی از جمله این موارد است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه باید در بحث فساد اقتصادی مبارزه قاطع‌تری صورت گیرد اظهار داشت: در این راستا سیستم‌های نظارتی نیز باید محکمتر ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث نزدیکتر شدن حداقل حقوق با حداکثر حقوق نیز باید صورت گیرد افزود: طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” طرح بسیار خوبی است و نباید کسی از اجرای این طرح ترس داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: این طرح زمانی که مطرح می‌شود روی آن مطالعه صورت می‌گیرد و اگر مغایرتی با قانون اساسی داشته باشد قابل اصلاح است اما کلیات این طرح بسیار خوب است و رأی ندادن به این طرح توسط نمایندگان آثار خوبی ندارد.

وی با بیان اینکه برای اینکه کاخ‌نشینی رخ ندهد باید دو اقدام اعم از مقابله با فساد و تبعیض و رانت‌خواری انجام شود، خاطرنشان کرد: باید به بهانه این طرح، دوستان عزم جدی‌تری پیدا کنند و بحث مبارزه با مفاسد را جدی‌تر دنبال کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفتگو با بیان اینکه هرکس ثروت نامشروعی به‌دست آورده است با این طرح موافق نخواهد بود افزود: البته نمی‌توان گفت هرکس مخالفت کند الزاما مفسد است چون ممکن است گاهی نظر کارشناسی و طرح بهتری داشته باشد. مطرح‌شدن این طرح در مجلس دل برخی از مفسدین اقتصادی را لرزانده و می‌لرزاند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا