امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی: منطقه آزاد در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی: منطقه آزاد در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه از ظرفیت نیروی انسانی استان در بخش‌های مختلف استفاده شود، گفت: باید منطقه آزاد تجاری در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم بیرجند

سید محمدباقر عبادی صبح امروز در همایش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال که در سالن اجتماعات استانداری خراسان جنوبی با حضور سرمایه‌گذران کشور برگزار شد اظهار داشت: معادن استان خراسان جنوبی بی‌نظیر است و غنای معادن زیاد است و معادنی داریم که هنوز در استان اکتشاف صورت نگرفته و می‌توان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد.

وی افزود: در بخش کشاورزی نیز محصولات منحصر به فرد زرشک، عناب و زعفران را داریم و ظرفیت زیادی برای سرمایه گذاری در این زمینه در استان وجود دارد تا با استفاده از روش‌های روز کشت و صنعت فرآوری بتوانیم محصولات را به خارج از استان و کشور صادر کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی از مرز به عنوان رونق اقتصاد یاد کرد و اظهار داشت: فرش استان در منطقه و اروپا به نام است و اگر سرمایه‌گذاران ورود پیدا کنند می‌توانند از ظرفیت مرز در این استان نیز حداکثر استفاده را ببرند.

عبادی بیان کرد: ظرفیت نیروی انسانی، دانشگاه‌های مهمی که در استان وجود دارند، نیروهای دانشگاهی با تحصیلات بالا که در زمینه نرمافزار و آی تی وجود دارد در استان ظرفیت بزرگی است و بازار کار بزرگی وجود دارد که متأسفانه از آن غافل شده‌ایم.

وی افزود: مردم باید مورد مشورت قرار داده شوند و راهنمایی شوند و از طرفی از ویژگی‌های خوب منطقه مردم متدین آن است که نقطه خوبی برای سرمایه گذاری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین ویژگی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال نیروی انسانی متعهد و متدین است که در استان خراسان جنوبی وجود دارد و همچنین همدلی و وحدت بین همه مسئولان و جریان‌های سیاسی وجود دارد.

عباید بیان کرد:  مسئولان با برنامه‌ریزی صحیح در راستای ایجاد منطقه آزاد تجاری دولت برای خراسان جنوبی تلاش کنند.

وی افزود: فضای اقتصادی کار که در استان به وجود آید مردم از آن خشنود می‌شوند و جریانات سیاسی هم اگر بخواهند دل مردم را به دست آورند باید برای مردم کار ایجاد کرده و اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی را اولویت اول خود قرار دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم اداری ما هم محتاط برخورد نکند بلکه شجاعانه برخورد کرده و سرمایه‌ها را جذب کند و اگر سرمایه‌گذاری گلایه‌مند باشد برای رفع دغدغه و مشکل او باید هر چه زودتر اقدام شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا