امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: برخورد مسئولان با اقتصاد مقاومتی شعاری بوده نه عملیاتی

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: برخورد مسئولان با اقتصاد مقاومتی شعاری بوده نه عملیاتی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مسئولان در رابطه با تحقق شعار سال، بیشتر با جنبه شعاری و اسمی برخورد کردند تا عملیاتی، که در این خصوص باید در صحنه عمل اقدامات بیشتری انجام می‌شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۶، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: قطعا در حوزه اقتصاد مقاومتی، بیش از آن‌چه که انجام شده، هنوز هم جای کار دارد و خود دست اندرکاران و مسئولان هم نمی توانند بگویند آنچه انجام دادیم، کامل بوده و بهتر از این ممکن نبوده است.

وی افزود: متاسفانه مسئولان در رابطه با تحقق شعار سال، بیشتر با جنبه شعاری و اسمی برخورد کردند تا عملیاتی، که در این خصوص باید در صحنه عمل اقدامات بیشتری انجام می‌شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون در حوزه اقتصاد مقاومتی کارهایی هم انجام شده و به برخی از کارخانه ها کمک شده تا به عرصه تولید برگردند، اما برخی از تولیدی‌های دیگر همچنان درگیر مشکلات هستند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه با توجه به اهمیت اشتغال و تولید، یکی از مهم‌ترین نقص‌ها در این زمینه، نبود مشاوره لازم به مردم است، تصریح کرد: اکنون جوانان بیکارند و دولت نیز قصدش بر کوچک‌تر کردن بدنه دولت است و تعداد استخدامی‌ها به شدت کاهش یافته و جوابگوی بکارگیری حجم بالای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیست.
وی بیان کرد: اکنون که قرار است دولت کوچک شود، خیلی به این جوانان مشاوره نمی‌شود که باید چه روشی را در پیش بگیرند و متاسفانه مردم متحیر مانده‌اند که چکار کنند؟
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که اکنون بسیاری از جوانان نمی‌دانند که باید چه شغلی برای خود انتخاب کنند اظهار کرد: در این خصوص مردم و جوانان به اجبار اقدام به تأسیس فروشگاه می‌کنند، اما آنقدر تعداد فروشگاه‌ها زیاد شده که صرفه اقتصادی و سوددهی ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: افرادی هم که قصد دارند کار تولیدی انجام دهند، نمی دانند باید از کجا شروع کنند و چه کاری انجام دهند که به سرنوشت سایر تولیدکنندگان دچار نشوند.
وی با تاکید بر اینکه در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی هستیم افزود: برای روستایی که آب کشاورزی‌اش را از دست داده، چه مشاوره ای انجام شده که باید چکار کند؟
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این خصوص نباید تنها به پخش یک برنامه تلویزیونی یا سخنرانی بسنده شود و باید به صورت ویژه از ظرفیت رسانه‌ها و صدا و سیما، تریبون‌ها و برگزاری کلاس‌های کارآفرینی بهره برد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: همانطور که از ابتدای انقلاب طرح ها و پروژه هایی افتتاح می شده است، اکنون هم همین طرح ها افتتاح می شود اما در قالب شعار اقتصاد مقاومتی، در حالیکه ابتدا باید تعریف اقتصاد مقاومتی مشخص شود و اینکه آیا واقعا این طرح در این چهارچوب برنامه ریزی شده یا اینکه به صورت سرخود انجام شده و ممکن است نتایج آن در راستای اقتصاد مقاومتی نباشد.
وی یادآور شد: قبلا فضای استان خیلی سیاسی و سیاست زده شده بود که به نفع مردم نبود، اما اخیرا که فضا؛ فضای اقتصادی و کار برای مردم شده است، امیدواریم آثار آن در حوزه اقتصاد مقاومتی را مشاهده کنیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا