امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: سختگیری به روستائیان در بحث منابع طبیعی باعث دلسردی کشاورزان می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: سختگیری به روستائیان در بحث منابع طبیعی باعث دلسردی کشاورزان می‌شود

نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه یکی از مهمترین مشکلات مردم در روستاها اشتغال است گفت: قانون منابع طبیعی اصلاح شده است و در روستاها نباید در زمینه منابع طبیعی سختگیری شود چون مردم روی زمین کار می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در دهگردشی تعدادی از روستاهای شهرستان درمیان در جمع مردم اظهار داشت: مسئولان هر چه در توان دارند در راستای برطرف کردن مشکلات مردم به‌کار ببندند و نسبت به منابع طبیعی قوانین تسهیل شود.

وی با بیان اینکه قانون منابع طبیعی اصلاح شده است افزود: مردم این منطفه و مردم استان از زمین برای کشاورزی استفاده می‌کنند و برای زمین‌خواری استفاده ندارند و باید استانداردها رعایت شود تا مردم از قوانین و مسئولان زده نشود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلاتی که مردم این روستاها گلایه‌مند بودند درباره دیجیتال بود که در سفر دو سال گذشته معاون صدا و سیمای کشور به خراسان جنوبی با پیگیری‌های انجام شده قول نصب و راه‌اندازی ۱۱۰ آنتن دیجیتال گرفته شده و تاکنون تعدادی از آنها نصب شده در مابقی روستاها هم به محض فراهم شدن زیرساخت اولیه این مشکل برطرف می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه مردم به گردن همه حق دارند و مسئولان در قالب برنامه‌های دهگردشی به دیدار مردم بروند افزود: یکی از مشکلات مردم در روستاها اشتغال است که امیدواریم هم فرهنگ اشتغال و هم زیرساخت برای آن فراهم شود.

وی اظهار داشت: خدمت به مردم به ویژه روستائیان که در نقاط مختلف استان از مرز گرفته تا کویر زندگی می‌کنند امری مهم است و ایجاد اشتغال برای این مردم از بالاترین عبادات است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه برداشتن سنگ جلوی پای مردم از دیگر عبادات است گفت: مشکلات مردم این منطقه به دلیل خشکسالی‌های چندین ساله زیاد است و مردم دل شکسته هستند و باید برای حل مشکلات مردم گام برداشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه من بیش از ۵۰۰ روستا در نقاط مختلف اعم از مرزی و کویری وجود دارد افزود: در زمینه اشتغال با توجه به خشکسالی‌ها و کم آبی روستائیان باید در کنار کار کشاورزی شغلی داشته باشند که در این راستا پرداختن به صنایع دستی امری مهم است و دولت از صنایع دستی به خوبی حمایت می‌کند.

وی اظهار داشت: سال گذشته راه آهن کلنگ زنی شد و یک گام به سمت جلو برداشته شد و بودجه استان با تلاش نمایندگان افزایش یافت و در بحث بهداشت و درمان با وجود شرایط سخت اقتصادی در چند سال اخیر دو بیمارستان در بیرجند ایجاد و تجهیز شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال اخیر خدمات زیادی از جمله آب برق و در برخی نقاط گاز به روستاهای استان برده شده اما هنوز جای کار کردن براى این مردم وجود دارد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا