امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس: قول آستان قدس رضوی برای ساخت مدرسه در شمال‌شهر بیرجند/ پیمانکاران جاده بیرجند-قاین با مشکلات مالی مواجه‌اند

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس: قول آستان قدس رضوی برای ساخت مدرسه در شمال‌شهر بیرجند/ پیمانکاران جاده بیرجند-قاین با مشکلات مالی مواجه‌اند
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از قول آستان قدس رضوی برای ساخت مدرسه در شمال‌شهر بیرجند خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین عبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از بیرجندحجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی شامگاه جمعه در گفت‌وگو با شبکه خاوران خراسان‌جنوبی در خصوص بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی ارائه و با همراهی نمایندگان استان اعتباری بالغ‌بر ۷۵ میلیارد تومان به‌ویژه در بحث اعتبارت عمرانی و تملک دارایی به بودجه استان اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال جاری خراسان‌جنوبی در مجلس افزایش بالایی داشت، توضیح داد: رشد بودجه ۹۶ استان در کل کشور کار بی‌سابقه‌ای بود که به طوری که خراسان‌جنوبی بالاترین رشد بودجه را در سطح کشور به خود اختصاص داد و کار منحصربه‌فردی بود.

*اولویت‌های گازرسانی کشور؛ خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به ویژگی‌های بودجه ۹۷ اشاره کرد و بیان داشت: در بودجه سال آینده استان‌های خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان به‌عنوان اولویت‌های گازرسانی در سطح کشور انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی اضافه کرد: این موضوع مورد مخالفت نمایندگان استان‌های غربی و مرکزی قرار گرفت ولی با دوندگی‌ها و رایزنی‌های نمایندگان خراسان‌جنوبی که در نهایت توانستیم ۵۲ درصد آراء را در این موضوع اخذ و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که سال آینده شاهد تحولات خوبی در موضوع گازرسانی خواهیم بود.

وی با بیان این مطلب که در فاینانس‌ها حداقل ۱۵ درصد سرمایه‌گذاری پروژه را باید دولت پرداخت کند، تصریح کرد: دولت باید در پروژه‌های بزرگ این اعتبار را از بودجه عمومی و آنچه در لایحه بودجه است بدهد که با توجه به شرایط مالی دولت اعلام کرد پول ندارم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه‌ای در بودجه آینده تصویب و مقرر گردید سهم ۱۵ درصدی دولت از محل صندوق توسعه ملی پوشش داده شود که این موضوع در بودجه سال آینده گنجانده شده و راهگشای بسیاری از مسائل خواهد بود.

*پروژه راه‌آهن خراسان‌جنوبی؛ نیازمند اعتبارات چند هزار میلیاردی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی به پروژه راه‌آهن خراسان‌جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: قطعه اول راه‌آهن مشهد- بیرجند و زاهدان از کال شور گناباد کلنگ‌زنی و اتمام این پروژه چند هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی اعلام کرد: پیمانکار پروژه مشخص و وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی فاینانسورها است، همچنین کنسرسیومی از تعدادی سرمایه‌گذاری داخلی قرار است تشکیل شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این پروژه پیشرفت‌های خوبی در حوزه نرم‌افزاری دارد، عنوان کرد: حجم پروژه بسیار بالا است و سرمایه‌گذار و کنسرسیوم خارجی نیز در بحث نقدینگی دچار مشکل شده که از طریق صندوق توسعه ملی این امر فراهم شد که به آن‌ها تسهیلاتی در قالب وام قرض داده شود تا از این طریق تمام موانع برداشته شده و حداکثر مساعدت با آن‌ها شده است.

*آبرسانی به روستاها و طرح‌های آبخیزداری؛ دو موضوع ارائه‌شده به لاریجانی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی به دیدار خود با رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره و با بیان اینکه در این دیدار موضوع آبرسانی به روستاها مطرح شد، اضافه کرد: بیش از ۴۸۰ روستای خراسان‌جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود که این امر سبب مستأصل شدن روستائیان شده است.

وی ادامه داد: موضوع دومی که در این دیدار مطرح شد خشک شدن چاه‌ها و قنات‌های استان است که پنج برابر کمبود آب سفره‌های زیرزمینی روان‌آب‌های ناشی از باران هستند که از دست می‌روند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از دست رفتن روان‌آب‌ها موضوع مهمی بود که باید پیرامون این امر آبخیزداری را به صورت فوق‌العاده گسترش دهیم که منابع آن در بودجه‌ها بسیار کم بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اعلام این مطلب که مقرر گردید پیرامون این دو موضع طرحی نوشته و توسط رئیس مجلس شورای اسلامی به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی ارائه شود، مطرح کرد: دو طرح نوشته شد و توسط رئیس مجلس شورای اسلامی خدمت رهبری ارائه شد که مورد تأیید ایشان قرار گرفت.

*موافقت رهبر انقلاب اسلامی به اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری و آبرسانی کشور

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور دادند ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری و آبرسانی به روستاهای در سطح کشور اختصاص یابد که بسیار راهگشا بوده و ضمیمه بودجه سال آینده شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی جاده بیرجند- قاین را یکی از جاده‌های بسیار پرترافیک خراسان‌جنوبی دانست و پیرامون دو بانده کردن این جاده، مطرح کرد: پرداختن به این جاده به معنای نادیده گرفتن مابقی راه‌های استان نیست بلکه به دلیل پرترافیکی جاده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی تصادف‌های مرگ‌بار در این جاده را بسیار ناگوار ذکر کرد و افزود: در دولت طبق پیگیری‌های متعدد این پروژه جزو پروژه‌های مهر ماندگار آن زمان قرار گرفت که تا پایان دولت باید انجام می‌شد که به دلیل تحمیل تحریم‌های متعدد تمام پروژه‌های مهر ماندگار در سطح کشور متوقف گردید.

*روند خوب دوبانده کردن جاده بیرجند- قاین

وی با اعلام این مطلب که با گشایش صادرات نفت در دولت یازدهم و پیگیری‌های متعدد نمایندگان خراسان‌جنوبی طی سه سال گذشته دوبانده کردن جاده بیرجند- قاین روند بسیار خوبی داشته است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: تمام این جاده به مناقصه رفته و سه پیمانکار عهده‌دار این پروژه هستند که به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه امکان انفجار کوه‌ها وجود ندارد و همین موضع سبب کند پیش رفتن پروژه شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی از مشکلات مالی پیمانکاران سخن گفت و یادآور شد: در گذشته مشکلات مالی پیمانکاران را پیگیری کردیم و اکنون نیز پیمانکاران پروژه با مشکلات مالی مواجه‌اند که در حال پیگیری این موضوع هستیم تا روند پروژه متوقف نشود.

*آزادراه؛ چشم‌انداز جدید جاده بیرجند- قاین

وی اعلام کرد: در بودجه امسال چشم‌انداز جدید جاده بیرجند- قاین به بزرگراه پیش‌بینی شده است که بعد از دوبانده شدن جاده در دستور کار قرار می‌گیرد و در درازمدت انجام خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۹۷ اتفاقات خوبی افتاد که برقراری عدالت اجتماعی یکی از موارد است، توضیح داد: یکی از مشکلات مردم فاصله حقوق و پرداخت‌ها است که حداقل و حداکثر پرداختی‌ها خیلی متفاوت و جالب نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی اضافه کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه افزایش حقوق برابر نرخ تورم است که طبق اعلام بانک مرکزی باید ۱۰ درصد به حقوق افزوده می‌شد که مقرر گردید برای حقوق پایین‌تر تا سقف ۲۰ درصد افزایش و حقوق بالاتر درصد افزایش کمتر داشته باشد.

وی اعلام کرد: همچنین در مجلس شورای اسلامی مصوب شد حقوق تا سقف دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معاف از مالیات باشند و حقوق بالاتر از این مبلغ از مالیات ۱۰ تا ۳۵ درصدی بنا به دریافتی خود از معاف برخوردار شوند.

*پیرامون پاداش‌های پایان‌خدمت گزارش‌های خوبی نداشتیم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مطلب که در خصوص پاداش‌های پایان خدمت گزارش‌های خوبی نداشتیم، عنوان کرد: برای پاداش‌های نجومی سقف تعیین شد و مقرر گردید حداقل تا سقف ۴۰ میلیون و حداکثر آن ۷ برابر حداقل این مقدار باشد که این امر سبب اصلاح پاداش‌های هنگفت که برابر قانون داده می‌شد، خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی از پیگیری‌های متعدد جهت افزایش پروازهای خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: طی سه سال گذشته در طول هفته فقط ۲۲ پرواز رفت‌وبرگشت از استان انجام می‌شد که این مقدار در سال جاری به ۴۴ پرواز رفت‌وبرگشت تبدیل شده است.

*رضایت‌بخش بودن پروازهای خراسان‌جنوبی طی سه سال گذشته

وی با اعلام این مطلب در مجموع تعداد پروازهای خراسان‌جنوبی رضایت‌بخش است، ادامه داد: تعداد پروازهای فرودگاه بیرجند به نسبت فرودگاه‌های مشابه استان خوب است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به کنسل شدن پرواز بیرجند- کیش اشاره کرد و بیان داشت: این پرواز به دلیل عدم استقبال شهروندان و کمبود مسافر کنسل شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی در خصوص بارورسازی ابرها در خراسان‌جنوبی، توضیح داد: قول بارورسازی ابرها را از وزیر گرفتیم و مقرر گردید این امر با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان انجام شود.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد اقتصاد، امور و کارهای مردم به قوه مجریه برمی‌گردد و مابقی به دو قوه دیگر برمی‌گردد، اضافه کرد: ای کاش روزی برسد که اقتصاد به دست مردم برسد.

*وزیر تعاون با تب به خراسان‌جنوبی آمد/ ساخت درمانگاه جامع توسط تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سفر وزیر تعاون به خراسان‌جنوبی و دستاوردهای این سفر اشاره و اعلام کرد: وزیر تعاون در حالی که مریض بود و در تب به سر می‌برد با همان حالت طبق قولی که داده بود به استان سفر کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی از رنج مردم شمال شهر بیرجند پیرامون نبود مراکز بهداشتی و درمانی خبر داد و افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات وزیر تعاون در این خصوص صدور مجوز تأسیس درمانگاه جامع توسط تأمین اجتماعی بود که اعتبار این پروژه در بودجه سال آینده سازمان تأمین اجتماعی لحاظ شده است.

وی کلنگ‌زنی مرکز رفاهی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند، واگذاری ۱۲۰ واحد مسکونی و واگذاری خودروهای نیسان به مددجویان شهرستان بیرجند را از دیگر اقدامات وزیر تعاون ذکر کرد و یادآور شد: همچنین وزیر تعاون به شهرستان‌های دیگر استان سفر کرد.

*شمال شهر بیرجند؛ بحرانی‌ترین منطقه بیرجند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شمال شهر به‌ویژه مهرشهر را از بحرانی‌ترین نقاط استان دانست و توضیح داد: این مناطق از کمبود مدرسه، کلاس‌های آموزشی و مکان‌های ورزشی و تفریحی رنج می‌برند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی اعلام کرد: طبق صحبت‌های انجام شده با بنیاد برکت مقرر گردید بنیاد برکت در برخی شهرک‌های اطراف استان و مهرشهر بیرجند اقدام به ساخت مدرسه کند.

*قول آستان قدس رضوی و بنیاد برکت برای ساخت مدرسه/ گیاهان دارویی ابزار خوبی برای اقتصاد منطقه

وی از قول آستان قدس رضوی نیز برای ساخت مدرسه خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین این مناطق در بحث خدمات‌رسانی و زیرساخت‌ها نیاز به توسعه دارد که از شهردار بیرجند تقاضا کردیم به این منطقه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از اداره ورزش و جوانان نیز تقاضا کردیم با همراهی شهرداری وضعیت این منطق را از نظر سطح اماکن ورزشی بالاتر ببرد، بیان داشت: حل مشکلات شمال شهر بیرجند نیازمند همراهی شهرداری و شورای شهر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی تنوع گیاهان دارویی را از ظرفیت‌های بالای خراسان‌جنوبی دانست و گفت: در سفر رئیس جهاد کشاورزی کشور به استان مرکز گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی افتتاح شد که مزیت خوبی برای استان به شمار می‌رود چراکه گیاهان دارویی ابزار خوبی برای اقتصاد منطقه خراسان‌جنوبی است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا