امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس:برنامه وزیر پیشنهادی نیرو در خصوص بحران آب در شرق کشور شفاف باشد/ مرزهای شرق کشور در حال خالی شدن است

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس:برنامه وزیر پیشنهادی نیرو در خصوص بحران آب در شرق کشور شفاف باشد/ مرزهای شرق کشور در حال خالی شدن است

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در نشست فراکسیون ولایی با جناب آقای دکتر اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو با بیان اینکه خیلی خوشحالیم که رشته تخصص و کار جنابعالی در رشته آب است، گفت: متأسفانه مسئله آب که در حال حاضر کشور را با بحران مواجه ساخته در زمان آقای چیت چیان به آن توجهی نشد و امیدوارم که شما در این زمینه موفق باشید.

وی در ادامه اظهارداشت: در جلسه اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  شورای اسلامی که شما نیز حضور داشتید  مطالبی را  بیان کردم که منطقه شرق کشور کمربند امنیت کل کشور است و مهاجرت گسترده ای از روستاها به شهرها صورت می گیرد و این زنگ خطری برای امنیت کل کشور است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در منطقه شرق کشور تراکم جمعیت کمی داریم، گفت: بخاطر کم آبی و خشکسالهای ۱۸ ساله استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و بخش‌های دیگر کشور حدود دچار مهاجرتهای وسیع هستند در استان ما حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد روستاییان در سالهای گذشته مهاجرت کردند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مرزهای شرق کشور در حال خالی شدن است، اظهار کرد: این زنگ ناامنی برای داخل کشور است و سئوال ما از خدمت شما( وزیر پیشنهادی نیرو) این است که برای بی آبی و بحث انتقال آب چه اقداماتی انجام خواهید داد.

حجت الاسلام عبادی افزود: دقیقا شفاف بیان شود که برنامه شما برای این موضوعات و اجرای آن چیست و طی چه مدتی می خواهید اجرا نمایید؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با انتقاد از عملکرد آقای چیت چیان وزیر سابق نیرو، گفت: در سال گذشته شاهد بودیم که وزارت نیرو  اعلام کرد و رسانه ها هم منعکس کردند که باروری ابرها در استان های آذربایجان شرقی و غربی در حال انجام است و متاسفانه استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان،و برخی استانهای دیگر فراموش شده بودند ایا در دوران شما هم شاهد این تبعیضها خواهیم بود.

وی در پایان خواستار توجه وزارت نیرو به نوسازی شبکه آبرسانی  و استفاده بهینه فاضلاب شد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا