رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به خراسان جنوبی سفر می‌کند/ دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه فعال می‌شود

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: هفته گذشته در تذکر شفاهی در مجلس شورای اسلامی از وزیر امور خارجه ایران بابت سفر به موقع به کشور عراق که این سفر دقیقا بعد از سفر مخفیانه رئیس جمهور آمریکا به عراق انجام شد، تشکر کردیم.

وی افزود: این سفر وزیر امور خارجه یک حرکت خوب و دیپلماسی بسیار حساب شده در برابر آمریکا بود و جای تشکر دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر وزارت امور خارجه باید دیپلماسی را گسترش دهد و رفت‌وآمد به سایر کشورها را بیشتر کند تا در برابر دیپلماسی آمریکا و سایر کشورها که به راه انداختند بتوانیم موفق عمل کنیم مخصوصا در آستانه نشست ورشو که یک اقدام ایذایی علیه جمهوری اسلامی ایران است، اقداماتی مانند سفر وزیر امور خارجه به کشور عراق، می‌تواند برای غربی‌ها ناامیدکننده باشد و در واقع با دیپلماسی می‌توان در دنیای امروز هر کاری را انجام داد.

در دیپلماسی، دنیا فقط غرب نیست

عبادی با بیان این‌که در بحث دیپلماسی، دنیا، فقط غرب نیست تصریح کرد: ما آن‌قدر که می‌توانیم با دیپلماسی از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کنیم، در دیپلماسی با غرب نمی‌توانیم استفاده کنیم.

وی افزود: کشورهای همسایه مخصوصا عراق و افغانستان برای ما مؤثر هستند و نقش حیاتی دارند و مرز افغانستان نیز باید رونق پیدا کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مذاکرات خود با فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی قول داده به زودی به خراسان جنوبی سفر کند و از مرز استان بازدید داشته باشد.

عبادی با بیان این‌که مرز خراسان جنوبی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: کشور افغانستان ظرفیت خوبی برای کشور و به طور خاص برای استان ما در شرایط تحریم دارد.

وی همچنین به تذکر مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی خطاب به وزیر امور خارجه نسبت به فعال‌نبودن دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: استاندار خراسان جنوبی نیز پیگیری‌هایی داشت و اخباری که به دست ما رسیده مبنی بر این است که نماینده وزارت امور خارجه به زودی تعیین و این دفتر فعال خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: فعال‌شدن دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خبر خوبی است و از وزیر امور خارجه تشکر می‌کنیم که نسبت به این موضوع اقدام کرد.

عبادی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان استانی به طور کامل از ظرفیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه استفاده کنند که اگر دستگاه‌های اجرایی نخواهند استفاده کنند یا امکانات لازم را در اختیار این دفتر قرار ندهند، طبیعتا این دفتر مؤثر نخواهد بود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.