راه‌آهن، آبخیزداری و گازرسانی مهمترین اقدامات مجلس دهم در خراسان‌جنوبی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی ضمن تشکر از کادر درمان استان در خصوص مبارزه با کرونا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی در مقابله با کرونا از کشورهای آمریکا و اروپا بسیار بهتر عمل کرد.

وی افزود: اقداماتی که در مورد مقابله با کرونا در بخش‌های مختلف در کشور انجام شد نشان از فرهنگ ایران اسلامی در مقابل فرهنگ غرب است.

تشریح اقدامات انجام شده در مجلس دهم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه آهن خراسان‌جنوبی در این مجلس با کمک هر چهار نماینده و آیت الله رئیسی در ردیف بودجه‌ای قرار گرفت و تنها ردیف اجرایی جدید کشور آن سال راه آهن بیرجند بود.

حجت الاسلام عبادی به اشاره به بخش آبخیزداری بیان کرد: با طرحی که از خراسان جنوبی به مجلس ارائه شد و برداشت اعتبار از صندوق توسعه ملی نهضتی در بخش آبخیزداری در کشور و خراسان‌جنوبی رقم خورد.

وی اظهار کرد: راه بیرجند- قاین که جاده مرگ نام گرفت با فشارهای رسانه‌ای، استیضاح و  سوال های مکرر در مجلس شورای اسلامی اعتبار گرفت و پیشرفت‌های خوبی دارد.

سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث انتقال آب، باروری ابرها، سرمایه گذاری بخش‌های مختلف از جمله ایدور و بنیاد مستضعفان که اخیرا اعلام کرد 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان انجام داده، اشتغال روستایی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی اقداماتی بود که در مجلس انجام شد و باعث کاهش نرخ بیکاری و مهاجرت معکوس در استان شده است.

حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: تکمیل کارخانه سیمان باقران در شهرستان درمیان انجام شد که در حال حاضر صادرات سیمان از این شهرستان انجام میشود.

وی با اشاره به احداث کارخانه چدن خوسف، اظهار کرد: در بخش درمانی نیز بیمارستان‌های زیادی در استان در شهرسانهای بیرجند، خوسف و درمیان راه‌اندازی و تکمیل شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نهضت گازرسانی اقدام فوق العاده‌ای در استان بین سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان‌جنوبی بود.

حجت الاسلام عبادی افزود: تاسیس دفتر وزارت امور خارجه در بیرجند از دیگر اقداماتی بود که در استان انجام شد و ظرفیت بزرگی برای خراسان‌جنوبی به وجود آمد که در واقع می‌توان این دفتر را وزارت امور خارجه‌ای برای استان دانست.

وی بیان کرد: پیگیری و بررسی تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از دیگر اقداماتی که بود بنده انجام دادم و درخواست بررسی را امضا کردم و در این خصوص مورد تهدید برخی از متخلفان نیز قرار گرفتم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز خیلی خوشحالم که مفسدان اقتصادی که اموال فرهنگیان را به یغما بردند، ضایع کردند، اختلاس کردند و بد استفاده کردند به قوه قضائیه معرفی و پشت میله‌های زندان هستند.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در حوزه اصلاح قوانین نیز اقدامات زیادی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: هر سال برای افزایش بودجه استان پیگیری کردیم و در یک سال فقط بودجه استانی دو برابر افزایش پیدا کرد و رتبه اول کشوری از نظر بودجه استان را به دست آوردیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.