امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی از تصویب ردیف اجرایی راه آهن شرق در بودجه ۹۴ خبر داد

حجت الاسلام عبادی از تصویب ردیف اجرایی راه آهن شرق در بودجه ۹۴ خبر داد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از تصویب ردیف اجرایی راه آهن شرق در بودجه ۹۴ خبر داد و اظهار داشت: این راه آهن کشورهای آسیای میانه را به آب‌های آزاد متصل می کند و از لحاظ ترانزیت نقش بسزایی را در اقتصاد کشور خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی درباره اعتبارات در نظر‌گرفته‌شده برای این طرح عظیم و ملی می‌گوید: امروز پس از پایان یافتن بررسی بودجه و تصویب نهایی ردیف ها و جداول ردیف اجرایی راه آهن شرق کشور در بودجه ۹۴ با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان مورد تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: اتصال مرکز استان خراسان جنوبی به راه‌آهن از آرزوهای دیرینه مردم بود که با تلاش نمایندگان استان در مجلس و نماینده خبرگان رهبری در استان، استاندار و دیگر مسئولان استانی ردیف اجرایی گرفت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بيان اينكه قرار گرفتن ردیف اجرایی راه آهن شرق کشور در شرايط تحريم و كاهش قيمت نفت صورت گرفته است، تصریح کرد: تصویب قطعی ردیف اجرایی راه آهن شرق از ارزش زيادي برخوردار است، چرا كه با این شرایط هر ساله به آن بودجه اي تزريق خواهد شد و امكان سرمايه‌گذاري خارجي نيز براي آن بوجود خواهد آمد.
حجت الاسلام عبادی در بخش دیگیری با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات دولتی جواب‌گوی اجرای چنین طرح‌های فراملی نیست، تأکید کرد: دولت برای تسریع در اجرای خط‌ ‌آهن شرق کشور که از چابهار آغاز و از بیرجند به سمت مشهد کشیده خواهد شد، باید به‌سمت استفاده از ظرفیت‌هایی چون فاینانس و همچنین توان بخش خصوصی حرکت کند.
عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در خانه ملت بیان داشت: ساخت این خط ‌آهن زمینه توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید در استان خواهد شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا