امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

روحیه اشرافی‌گری مسؤولین با آرمان‌های امام(ره) هم‌خوانی ندارد/ امام(ره) شعار”ما می‌توانیم” را اثبات کردند

روحیه اشرافی‌گری مسؤولین با آرمان‌های امام(ره) هم‌خوانی ندارد/ امام(ره) شعار”ما می‌توانیم” را اثبات کردند
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی(ره) با قیام و ایستادگی در برابر کفر”ما می‌توانیم” را اثبات کردند و فرهنگ دینی، مقاومت و استقامت را تقویت کردند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: استکبارستیزی و دفاع از استقلال و حاکمیت ملی از ویژگی‌های یک امام انقلابی است.

وی افزود: استکبار می‌خواهد که ملت ما استکبارپرست باشد و هر چه برای ما دیکته کردند اطاعت کنیم و استقلال نداشته باشیم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریشه مشکلات دنیا آمریکا است و امام خمینی(ره) این موضوع را به درستی تشخیص دادند، گفت: در آن زمان اتحاد جماهیر شوروی و بلوک شرق نیز وجود داشت اما امام(ره) فرمودند که شوروی را نیز آمریکا فریب می‌دهد.

عبادی تصریح کرد: امام (ه) فرمودند که هر چه فریاد دارید بر سرآمریکا بزنید و این سخن نشان از درایت و آینده‌نگری امام(ره) دارد و امروز بیش از هر زمان دیگری این سخن امام(ره) برای همگان روشن شده است.

وی آینده‌نگری و شجاعت را از ویژگی‌های امام(ره) عنوان کرد و افزود: امام(ره) به جامعه عزت دادند چراکه مردم قبل از انقلاب احساس ذلت می‌کردند و پذیرفته بودند که غربی‌ها بهتر هستند و استعمار “ما نمی‌توانیم” را در فرهنگ کشور نهادینه کرده بود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام خمینی(ره) با قیام و ایستادگی در برابر کفر “ما می‌توانیم” را اثبات کردند و فرهنگ دینی، مقاومت و استقامت را تقویت کردند.

عبادی با اشاره به اینکه روحیه اشرافی‌گری با اسلام هم‌خوانی ندارد و مسؤولین باید یک زندگی در سطح مردم داشته باشند، گفت: تجمل‌گرایی قبل از انقلاب وجود داشت و امام(ره) با این روحیه مقابله کردند و دوری از اشرافی‌گری در جامعه فرهنگ‌سازی شد.

وی خاطرنشان کرد: مدتی پس از انقلاب این فرهنگ قوی وجود داشت اما پس از آن دوباره روحیه اشرافی‌گری وارد زندگی عده‌ای از جمله برخی از مسؤولین شد که این روحیه با آرمان‌های امام(ره) هم‌خوانی ندارد و با خطر بالایی که دارد آسیب‌های جدی را به جامعه وارد می‌کند.

انتهای پیام/۶۹۰۵۵/س

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا