امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

روزنامه خراسان جنوبی طی گزارشی از پیگیری حجت الاسلام عبادی به منظور راه اندازي خط مونتاژ تويوتا در استان خبر داد

روزنامه خراسان جنوبی طی گزارشی از پیگیری حجت الاسلام عبادی به منظور راه اندازي خط مونتاژ تويوتا در استان خبر داد

در اين رابطه نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي نيز براي پيگيري اين موضوع اعلام آمادگي کرد و گفت: هر سرمايه گذاري مراجعه کند نهايت همکاري را خواهيم داشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی(۱۸ آبان ماه)؛ طرح راه اندازي خط مونتاژ خودروي تويوتا در استان توسط سفارت ايران در توکيو بررسي مي شود.«عباس کريمي»، رئيس کميسيون صنعت، معدن، عمران و خدمات فني – مهندسي اتاق بازرگاني بيرجند در گفت وگو با خراسان جنوبي از پيشنهاد اجراي طرح راه اندازي خط مونتاژ خودروي تويوتا در خراسان جنوبي به سفارت ايران در توکيو خبر داد و گفت با توجه به اهميت موضوع نياز است همگام با مسئولان اقتصادي استان،نمايندگي وزارت امورخارجه نيز پيگير شود.

«عباس کريمي» بازار خودروي تويوتا با برند ژاپن را براي کشورهاي افغانستان، آسياي ميانه و کشورهاي اکو و حاشيه خليج فارس خوب ارزيابي کرد و افزود: با توجه به موقعيت خراسان جنوبي در کريدور شرق و اقتصادي بودن اين طرح در شرايط منطقه، در صورت اجراي طرح مونتاژ خودروي تويوتا جدا از اشتغالزايي بيش از دو هزار نفر درآمد خوبي عايد استان خواهد شد.

وي تصريح کرد: براي اجراي اين طرح تاکنون رايزني هايي از سوي سفارت ايران در توکيو صورت گرفته و پيگيري شده تا از ميان ۴خودروي محصول ژاپن ترجيحا کار مونتاژ تويوتا در خراسان جنوبي کليد زده شود. رئيس کميسيون صنعت، معدن، عمران و خدمات فني- مهندسي اتاق بازرگاني بيرجند اظهار اميدواري کرد که اين موضوع از سوي مسئولان و نمايندگان استان به خصوص از سوي نمايندگي وزارت امور خارجه استان به وزارت کشور و يا وزارت امور خارجه منعکس شود تا به صورت ويژه پيگيري هاي لازم صورت گيرد.

به گفته وي در خراسان جنوبي پتانسيل در مباحث اقتصادي بسيار بالاست و ضرورت دارد در رابطه با توسعه اقتصادي استان به اين طرح ها بيشتر از گذشته توجه شود.وي اشاره کرد: در صورت اجراي طرح مونتاژ خودروي تويوتا در خراسان جنوبي به توسعه محور شرق کشور نيز کمک مي شود.با اجراي اين طرح قطعات از بندر چابهار بارگيري و پس از توليد در خراسان جنوبي از طريق مرز ماهيرود به آسياي ميانه صادر مي شود.

وي در راستاي جذب سرمايه گذار براي اجراي اين طرح تاکيد کرد که در اين زمينه با توجه به موقعيت منطقه مشکل سرمايه گذار وجود ندارد و تاکنون سرمايه گذاراني وابسته به سازمان هاي دولتي در اين رابطه اعلام آمادگي نيز کرده اند اما ادامه کار حمايت و پيگيري مسئولان استان را مي طلبد.

وي موقعيت خراسان جنوبي را يکي از نقاط مطلوب براي ورود اين کمپاني ژاپني براي سوددهي عنوان کرد و البته محقق شدن اين کار را تاحدودي مستلزم رفع برخي از تحريم ها برشمرد.

در اين رابطه نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي نيز براي پيگيري اين موضوع اعلام آمادگي کرد و گفت: هر سرمايه گذاري مراجعه کند نهايت همکاري را خواهيم داشت.البته حجت الاسلام «عبادي» با اشاره به اينکه خيلي از سرمايه گذارها با وجود حمايت ها در عرصه حضور نمي يابند، ادامه داد: با اين تفاسير باز هم ما کوتاهي نخواهيم کرد و استقبال مي کنيم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا