امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

روند توزیع تسهیلات اشتغالزایی شفاف‌سازی شود/ سبقت موج بیکاری از اقدامات دولت برای رفع آن

روند توزیع تسهیلات اشتغالزایی شفاف‌سازی شود/ سبقت موج بیکاری از اقدامات دولت برای رفع آن
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای وام‌های کم بهره‌ای که برای اشتغال در استان توزیع شده بهتر است که مسؤولین استانی چگونگی توزیع را بیان کنند تا شبهاتی که برای برخی از مردم به وجود می‌آید برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، اظهار داشت: خشکسالی یکی از عوامل بیکاری در خراسان‌جنوبی است چراکه بیکاری در خراسان‌جنوبی با استان‌های دیگر متفاوت است.

وی متذکر شد: ۱۹ سال خشکسالی بر فضای استان حاکم بوده در صورتی که بسیاری از استان‌های دیگر درگیر این معضل نبوده‌اند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خشکسالی در خراسان‌جنوبی باعث شده تا کشاورزی از بین برود و حتی کسی توان ایجاد دامداری را نیز نداشته باشد.

عبادی یکی از عوامل بیکاری جوانان خراسان‌جنوبی را دوری استان از مرکز کشور دانست و بیان کرد: سرمایه‌گذاران اشتیاق کمی برای سرمایه‌گذاری در استان دارند و اگر مشوق‌های خوبی جهت جذب سرمایه‌گذار نباشد و سرمایه‌گذاری انجام نشود، اشتغال نیز ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه موج بیکاری از اقدامات دولت برای رفع بیکاری پیشی گرفته است، گفت: مخالف کارهایی که دولت برای اشتغال انجام داده نیستیم اما دولت باید برای رفع بیکاری حساب شده تلاش کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه‌های که دولت ارائه داده جهت ایجاد اشتغال وام‌هایی با سود پایین اختصاص یافته است، افزود: مردم باید بازاریابی جهانی را با کمک دولت فرا بگیرند.

عبادی با اشاره به اینکه دولت باید شرکت‌های تجاری را ایجاد، حمایت و همچنین از مردم نیز درخواست مشارکت کند، خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار جهت ایجاد اشتغال در کشور اختصاص گرفته که بهتر است در زمینه این وام شفاف‌سازی در استان و کشور صورت بگیرد.

وی عنوان داشت: دولت باید سامانه‌ای را تهیه و تسهیلاتی که جهت اشتغال به افراد داده می‌شود را در آن سامانه برای مردم شفاف‌سازی کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنین سامانه‌ای فعلا وجود ندارد و سؤال و ابهام برای مردم ایجاد شده است و بهتر است مردم بدانند به چه افرادی و چه مبالغی وام پرداخت شده و چه مقدار اشتغال ایجاد شده است.

عبادی اظهار کرد: برای وام‌های کم بهره‌ای هم که برای اشتغال در استان توزیع شده بهتر است که مسؤولین استانی چگونگی توزیع را بیان کنند تا شبهاتی که برای برخی از مردم به وجود می‌آید برطرف شود.

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، گفت: هر چقدر با مردم شفاف‌تر برخورد کنیم مردم نیز صداقت ما را بهتر درک می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای اشتغال، زیرساخت‌هایی باید فراهم شود، متذکر شد: هم‌مرز بودن ما با افغانستان قابلیت خوبی را در تجارت دارد.

 عبادی عنوان کرد: در استان فرهنگ تجاری نداریم چراکه مردم از فرهنگ عمومی که در استان‌های دیگر همان فرهنگ کارمندی است استفاده می‌کنند که از نظر فرهنگی باید این موضوع رفع شود.

وی با بیان اینکه اشتغال فقط کارمندی و مانند آن نیست چراکه می‌شود تولید و صادرات انجام داد، گفت: فرهنگ تجاری در استان‌های دیگر از ما قوی‌تر است و روحیه ایجاد اشتغال نیز بیشتر وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود تمام خشکسالی‌ها، با کشاورزی گلخانه‌ای می‌توانیم اشتغال بسیار خوبی داشته باشیم.

عبادی ادامه داد: اشتغال در صنایع دستی نیز بسیار فراگیر است و جوانان می‌توانند تا زمان داشتن شغلی ثابت از طریق آن کمکی به اقتصاد خانواده داشته باشند.

وی با باین اینکه اولویت اشتغال با مردم استان است، اظهار کرد: اگر داوطلبی از استان باشد که بتواند وام‌های اشتغال را خوب وارد عرصه عمل کند نوبت به افراد خارج از استان نمی‌رسد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که در داخل استان نیرویی کارآمد باشد شایسته نیست جایگاه شغلی را به افراد خارج استان بدهیم.

عبادی متذکر شد: مشکلی با کسانی که با ورود سرمایه به استان باعث سرمایه‌گذاری در استان می‌شوند نداریم اما اگر افراد سرمایه‌گذار غیربومی به قصد استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت متکی به پیشرفت باشند اصلا قابل قبول نیست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا