روند رو به رشد مشکلات آموزشی در خراسان جنوبی/ نقش خیرین در حل بحران‌های آموزشی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص وضعیت مدارس در استان خراسان جنوبی توضیحاتی ارائه کرد.
 به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خانه ملت درباره وضعیت مدارس در استان خراسان جنوبی، گفت: بیرجند، درمیان و خوسف از نظر فضای آموزشی با کمبود جدی روبه رو هستند و متاسفانه بیشترین کمبود فضای آموزشی را در کشور دارند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرک‌های اقماری بیرجند دچار بحران کمبود فضای آموزشی هستند، افزود: در منطقه مهرشهر که در حاشیه بیرجند است مشکلات آموزشی بسیار است، چهکند و حاجی‌آباد از جمله روستاهای پرجمعیت‌اند و از آنجایی که مهاجرت به این روستاها زیاد است جمعیت آنها روز به روز در حال افزایش است به همین دلیل مشکلات آموزشی در این مناطق در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات و محدودیت‌ها به کمک خیرین نیاز است، ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش نیز باید اقدامات لازم برای تامین فضای آموزشی را انجام دهند البته در جلساتی که با مسئولان نوسازی مدارس داشتیم قول‌هایی برای افزایش فضاهای آموزشی داده شد اما با توجه به اینکه بودجه و اعتباری چندانی در اختیار آنها نیست نمی‌توانند اقدامات موثری داشته باشند.

عبادی معتقد است یکی از وظایف آموزش و پرورش نوسازی و تامین فضاهای آموزشی موردنیاز است اما نقش خیرین در حل بحران کمبود فضای آموزشی موثرتر است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وضعیت وسایل سرمایشی و گرمایشی، عنوان کرد: بسیاری از روستاها گازکشی شده است اما از آنجایی که باید با ایجاد تجهیزات از گاز استفاده کرد و اعتبارات لازم برای خرید پکیج و.. وجود ندارد مدارس نمی‌توانند از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردار نیستند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.