امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

سئوال حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی از وزیر کار،‌ تعاون و رفاه اجتماعی امروز در هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح می شود/ این سئوال پیرامون عدم اجرای طرح استفساریه بازنشستگی کارگران مشاغل سخت و زیان‌آور است

سئوال حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی از وزیر کار،‌ تعاون و رفاه اجتماعی امروز در هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح می شود/ این سئوال پیرامون عدم اجرای طرح استفساریه بازنشستگی کارگران مشاغل سخت و  زیان‌آور  است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سال گذشته با توجه به نارضایتی و مراجعات مکرر کارگران شاغل در کار های زیان آور بویژه کارگران معدن قلعه زری در مورد تاخیر در بازنشستگی آن ها این مشکل در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،‌ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در خصوص پیگیری خود برای اجرایی شدن قانون بازنشستگی کارگران مشاغل سخت و زیان آور اظهار داشت: برای حل این مشکل طرح استفساریه جزء یک بند پ تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی پس از تایید در کمیسیون اجتماعی مجلس، مطابق ماده ۱۴۰ آیین نامه در صحن علنی مجلس مطرح و نمایندگان با رأی بالایی این طرح را مصوب کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در ادامه یادآور شد: در قالب این طرح افرادی که حداقل بیست سال اشتغال داشته باشند, با داشتن حداقل ۷۳۰۰ روز اشتغال در یک یا چند شغل زیان آور در یک یا چند کارگاه، می‌توانند مشمول قانون بازنشستگی ۲۰ ساله شوند.

عبادی در ادامه افزود: نکته مهم در این طرح این بود که قبلا در قانون برای بازنشستگی این کارگران ۲۰ سال متوالی قید شده است که با پیگیری ها و تصویب این استفساریه ،چنانچه کارگری در بین روزهای اشتغال غیبت داشته باشد یا مدتی بیکار باشد مشکلی در بازنشستگی او ایجاد نخواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود یکسال از تصویب این طرح می‌گذرد و هنوز اقدامی از سوی دولت صورت نگرفت است،‌ بیان داشت: امروز، قرار است در جلسه هیأت رئیسه مجلس که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود این سئوال توسط اینجانب مطرح و پاسخ‌های ایشان دریافت شود.

مجلس شورای اسلامی

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا