سئوال حجت الاسلام عبادی و 6 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر ارتباطات

به گزارش روابط عمومی دفترحجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سئوال مشترک  نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف و 6 نفر از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر ارتباطات آمده است: دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، عدم حمایت از شبکه هاي اجتماعي بومی و همچنین تشویق برای راه اندازی فضای کسب و کار در شبکه های بیگانه چیست؟

متن سئوال به شرح زیر می باشد:

1 – چرا علیرغم قولی که در ابتدا برنامه رأی اعتماد به مجلس و کمیسیون فرهنگی در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات  دارید، هنوز این موضوع بسیار مهم عملی نشده و تعلل آشکار می شود؟

2 – قرار بود شبکه های اجتماعی بومی مورد حمایت قرار گیرد و زمینه را برای توسعه حداقل چهار شبکه داخلی آماده نمائید، چرا اقدام مشخصی انجام ندادید و در نهایت در جریانات اخیر مجبور شدید توپ را به میدان مجموعه‌های امنیتی بیاندازید.

3 – چرا توسعه کسب و کار در فضای مجازی و اینترنت خارجی را جزو افتخارات خودتان می‌دانید، در حالیکه صاحبان و مدیران این شبکه ها کوچکترین پایبندی و اعتقاد به رعایت قوانین و هنجارها و ارزش‌های داخلی کشور ما ندارند و علنا هم مخالفت می‌نمایند. آیا وابسته سازی اقتصاد کشور و کسب و کار به شبکه های خارجی، جز این است که می‌خواهید این شبکه ها طوری از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نهادینه شوند که فردا جلوگیری از فعالیت آنها عملا ناممکن شود؟

4-ضرر و زیان ناشی از کسب و کارهایی که به اعتماد وجود و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تشیل شده را چه کسی باید پرداخت کند؟

5-چرا در جریانات اخیر همزمان اختلال گسترده ای در خدمات بانکداری الکترونیکی و دستگاه های کارت خوان گوشی همراه پیش آمد؟ چرا تدبیر نکرده بودید؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.