امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

سئوال حجت الاسلام عبادی و ۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر ارتباطات

سئوال حجت الاسلام عبادی و ۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر ارتباطات

به گزارش روابط عمومی دفترحجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سئوال مشترک  نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف و ۶ نفر از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر ارتباطات آمده است: دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، عدم حمایت از شبکه هاي اجتماعي بومی و همچنین تشویق برای راه اندازی فضای کسب و کار در شبکه های بیگانه چیست؟

متن سئوال به شرح زیر می باشد:

۱ – چرا علیرغم قولی که در ابتدا برنامه رأی اعتماد به مجلس و کمیسیون فرهنگی در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات  دارید، هنوز این موضوع بسیار مهم عملی نشده و تعلل آشکار می شود؟

۲ – قرار بود شبکه های اجتماعی بومی مورد حمایت قرار گیرد و زمینه را برای توسعه حداقل چهار شبکه داخلی آماده نمائید، چرا اقدام مشخصی انجام ندادید و در نهایت در جریانات اخیر مجبور شدید توپ را به میدان مجموعه‌های امنیتی بیاندازید.

۳ – چرا توسعه کسب و کار در فضای مجازی و اینترنت خارجی را جزو افتخارات خودتان می‌دانید، در حالیکه صاحبان و مدیران این شبکه ها کوچکترین پایبندی و اعتقاد به رعایت قوانین و هنجارها و ارزش‌های داخلی کشور ما ندارند و علنا هم مخالفت می‌نمایند. آیا وابسته سازی اقتصاد کشور و کسب و کار به شبکه های خارجی، جز این است که می‌خواهید این شبکه ها طوری از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نهادینه شوند که فردا جلوگیری از فعالیت آنها عملا ناممکن شود؟

۴-ضرر و زیان ناشی از کسب و کارهایی که به اعتماد وجود و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تشیل شده را چه کسی باید پرداخت کند؟

۵-چرا در جریانات اخیر همزمان اختلال گسترده ای در خدمات بانکداری الکترونیکی و دستگاه های کارت خوان گوشی همراه پیش آمد؟ چرا تدبیر نکرده بودید؟

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا