امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

سئوال نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو

سئوال نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو

آقای مهندس حمید چیت‌چیان وزیر محترم نیرو، سه‌شنبه هفته جاری (۷/۷/۱۳۹۴)  برای پاسخ به سوال‌های حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی و ۱۷ تن از نمایندگان مجلس به کمیسیون انرژی خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه در بسیاری از روستاهای استان حتی یک قطره آب برای گذران زندگی وجود ندارد، بیان داشت: روستاهای استان در حال نابودی هستند و خالی شدن روستاها آغار ناامنی در شرق کشور خواهد بود.

گفتنی است، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفتگو با مهر(اسفندماه ۹۳) از تقدیم طرح سوال از وزیر نیرو به هیئت رئیسه مجلس در سه محور خبر داد و گفت: محور نخست سوالم در خصوص انتقال آب به خراسان جنوبی است که هم اکنون وزارت نیرو در خصوص انتقال آب به خراسان جنوبی در بلاتکلیفی به سر می‌برد و جای بسی تامل است که طرح مطالعاتی این استان کم آب تا کی می خواهد ادامه داشته باشد؟

امسال خراسان جنوبی از عملیات باروی ابرها جا ماند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما به دنبال شفاف‌سازی طرح انتقال آب به خراسان جنوبی هستیم که تاکنون دراین خصوص جواب قانع کننده‌ای از وزیر نیرو دریافت نکرده‌ایم.

حجت‌الاسلام عبادی گفت: محور دوم سوال از وزیر نیرو در خصوص باروری ابرها در خراسان جنوبی بود که تاکنون پیگیری‌هایی از طریق وزارت نیرو صورت گرفته که وزیر نیرو قول شفاهی انجام باروری ابرها را داده که به عنوان نماینده مردم در مجلس به این قول شفاهی اکتفاء نمی‌کنم.

وی افزود: برای عملیات باروری ابرها در سال جاری وزارت نیرو استان‌هایی را پرآب مطرح کرد که جای تعجب دارد و خراسان جنوبی که ۱۷ سال با سونامی خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند در این طرح حیاتی جامانده است؟

تنها هدفم از طرح سوال، دفاع از حقوق مردم خشکسالی زده خراسان جنوبی بود

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به محور سوم سوال خود از وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: در برنامه پنجم توسعه اهدافی برای انتقال آب و مشکلات کم آبی به خراسان جنوبی طراحی شده که با توجه به اینکه این برنامه در حال اتمام است هنوز اهداف وزارت نیرو در خصوص حل مشکلات کم آبی و طرح انتقال آب به خراسان جنوبی محقق نشده است.

حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: تاکنون پیگیر مشکلات کم آبی خراسان جنوبی از راه گفتگو بوده‌ایم که جوابیه وزارت نیرو برای حل مشکلات کم آبی استان برای بنده به عنوان نماینده مردم قانع کننده نبوده به همین خاطر طرح سوال از وزیر نیرو مطرح شد.

وی گفت: پیرامون تقدیم این سوال به هیئت رئیسه مجلس وزیر نیرو باید با حضور خود در کمیسون انرژی مجلس به این سولات پاسخ قانع کننده‌ای ارائه کند که پاسخ های این وزارتخانه بررسی می شود و اگر در این خصوص جوابی نگرفتیم طرح سوال در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنها هدفم از طرح این سوال دفاع از مردم خراسان جنوبی بوده که در سخت‌ترین شرایط با خشکسالی های چندین ساله دست و پنجه نرم می‌کنند و با این وجود به آنها کم توجهی می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا