امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

ساخت ساختمان دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد

ساخت ساختمان دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد
به گزارش دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، سید محمد باقر عبادی گفت: زمین مناسبی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده، که امیدواریم با همت خیرین و همچنین قولی که رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور داده است، هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بیرجند رسا، ضمن اشاره به دیدار با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان بیرجند به عنوان مرکز استان ساختمان مناسبی که در شأن دانشگاه فرهنگیان باشد وجود ندارد، لذا این مطلب به رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گوشزد و یادآوری شد که اقدامات بیشتری در این خصوص انجام دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه ساختمان های دولتی دیگری نیز وجود ندارد که بتواند از آن استفاده و مشکلات دانشگاه را برطرف کرد، افزود: زمین مناسبی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده، اما تاکنون اقدامات خوبی برای ساخت آن صورت نگرفته است، که امیدواریم با همت خیرین و همچنین قولی که رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور مبنی بر پیگیری این موضوع داده اند، هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما نیز به خوبه خود و همچنین مسئولان استانی باید تمامی سعی و تلاش خود را انجام داده و پیگیری های لازم را مدنظر قرار دهند تا با ساخت یک دانشگاه در خور و شأن استان، بتوانیم معلمان خوب و آموزش دیده ای را جذب آموزش و پرورش کنیم.

حجت الاسلام عبادی مطرح کرد: فرزندان ما آینده سازان جامعه خواهند بود لذا می بایست معلمینی در سطح بالا، ورزیده و کارآزموده باشند، که لازمه آن ایجاد دانشگاه فرهنگیان است.

وی گفت: بسیاری از کشورهایی که دارای آموزش و پرورش قوی هستند و نیروی انسانی با کیفیتی را به جامعه خود تحویل داده اند، در اولین گام، به دنبال تربیت معلم ورزیده و کارآزموده رفته اند، لذا در ایران اسلامی این تربیت بر عهده دانشگاه فرهنگیان می باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: واقعیت این است که در کشور جز از طریق دانشگاه فرهنگیان فرد دیگری جذب آموزش و پرورش نشده است، لذا می طلبد که زیرساخت ها توسط دولت فراهم گردد تا این دانشگاه برابر آنچه در برنامه ششم آمده است توسعه لازم را پیدا کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا