سخنان نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به استاندار: رئیس جمهور، استاندار وهیئت دولت باید از مردم خراسان جنوبی و نیروی انتظامی عذرخواهی کنند/ وزیر کشور باید استعفا بدهد/ صحبت های استاندار یک عزای بزرگ است/ پرویزی خراسان شمالی را هم بهم ریخته بود

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتصاب استاندار در اختیار دولت است اما مهم‌ترین مشاوران برای دولت می توانند نمایندگان باشند که از آن استان اطلاع دارند و در اتفاقی که افتاده آقای روحانی، جهانگیری و وزیر کشور باید پاسخگو باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی در گفتگو با  خاورستان، اظهار کرد: برای دولت، جناب رئیس جمهور، آقای جهانگیری و وزیر کشور خیلی متاسفم که به جای شایسته سالاری باند بازی را در کشور حاکم کرده اند و آقایی را به عنوان استاندار گذاشته‌اند که حداقل شایستگی ها را بری داشتن این پست ندارد.

* دولت با وجود این استاندار نیازی به وجود دشمن ندارد

وی تاکید کرد: دولت با وجود این استاندار نیازی به وجود دشمن ندارد و ایشان برای دشمنی کفایت می‌کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت به جای توجه به خواست مردم و نمایندگان مردم وارد پروسه‌های همشهری گری و رفیق بازی می‌شود و افراد غیر شایسته‌ای  را می‌گذارد که نتیجه اش می‌شود چنین بلایی که بر سر این استان آمده است.

*نگرانی ام در مورد استاندار درست بود

عبادی با بیان اینکه از زمان استانداری خراسان شمالی در جریان روحیات ایشان و شکل کار استاندار بوده‌ام و این موضوعات قابل پیش بینی بود، گفت: ما نگرانی نسبت به استاندار داشتیم و نهایت دیدیم که هر چه تصور می‌کردیم درست است.

*تدبیری در ادارات استان توسط استاندار نمی بینیم/ دلیل انتصاب استاندار، رفاقت وباندبازی با دولتی ها بوده است

وی تصریح کرد: دستگاه‌های استان در عمل رها هستند و تدبیری در ادارات استان توسط استاندار نمی‌بینیم و اصل انتصاب ایشان به دیل هم استان بودن با آقای رحمانی فضلی و رفاقت و هم باندی با آقای جهانگیری بوده که تاکید بر گذاشته شدن ایشان داشتند.

*آقای روحانی، جهانگیری و وزیر کشور  باید پاسخگو باشند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه ما نگرانی خود را عنوان کردیم اما کسی گوش نداد، گفت: انتصاب استاندار در اختیار دولت است اما  مهم‌ترین مشاوران برای دولت می توانند نمایندگان باشند که از آن استان اطلاع دارند و در اتفاقی که افتاده آقای روحانی، جهانگیری و وزیر کشور  باید پاسخگو باشند.

*استان از نظر اجرایی درست مدیریت نشده و درگیر مسائل حاشیه ای است

عبادی خاطرنشان کرد: استان از نظر اجرایی پس رفت کرده و درست مدیریت نشده است و  تنها درگیر مسائل حاشیه ای شده که باید گفت نفع آن برای مردم و دولت چیست در حالی که مردم آبی برای خوردن ، راه درست و راه آهن ندارند.

*صحبت های استاندار یک عزای بزرگ است

وی بیان کرد: واقعا یک عزای بزرگی است که چنین کسی بحث رقص زن و مرد را مطرح کند و بگوید نباید مانع این مسائل شد و سطح نیروی انتظامی را به قدری پایین بیاورند که بگویند نیروی انتظامی تنها باید ترافیک را راهنمایی کند.

*اینکه رقص لطمه ای به اسلام نمی‎‌زند ادامه روش منافقین است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: هر رشته ای یک متخصص دارد و ایشان مگر صاحب فتوا هستند که اینگونه سخن می گویند و اینکه براساس سلیقه می خواهند بگویند که با رقص لطمه ای به اسلام وارد نمی‌شود  ادامه روش منافقین است که فتوا می دادند و کار به جایی رسید که در تشکیلاتشان حکم طلاق و ازدواج تشکیلاتی داشتند.

عبادی با بیان اینکه ما باید خط و مش را درست کنیم و تاریخ برای ما درس است و باید از تاریخ درس بگیریم، گفت: هر شاگرد مدرسه ای می داند که نیروی انتطامی مسئول نظم و امنیت در تمامی ابعاد است و تنها جاده نیست و اگر نیروی انتظامی را برداریم مرزها و موضوع مواد مخدر، سرقت و  دیگر موضوعات چه وضعیتی پیدا می کند.

*پایین آوردن نیروی انتظامی، کجای تدبیر و امید است؟

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی  یک نیروی شریف است که جان خود را نیز در بسیاری از موارد تقدیم انقلاب کرده‌اند و اینگونه اهانت و پایین آوردن سطح این دستگاه که از ارکان نظام است توسط مقام و به اصلاح مدیر ارشد با این ادبیات و تضعیف نیروی انتظامی کجا تدبیر و امید برای مردم است.

*باید با کسانی که با دین مردم  بازی می کنند برخورد شود

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از دولت می خواهم سریعا با این موضوع برخورد شود و با وزیر کشور نیز  برخورد و سوال  را خواهیم داشت و باید با کسانی که با دین مردم  بازی می کنند برخورد شود و بگویند که چه صلاحیتی داشتند که بر مردم مسلط  حاکم شوند.

*آقای روحانی دولت را رها نکنید

عبادی با ابراز تاسف از این اقدامات، گفت: دولت اگر می خواهد استانداری تعیین کند باید رفیق بازی و همشهری بازی را کنار بگذارد  و آقای روحای دولت را رها نکند و کمی نظارت داشته باشد و ببینند که دولت چه می کند.

*پرویزی خراسان شمالی را هم بهم ریخته بود

وی اضافه کرد: استاندار با رای هیئت دولت انتخاب می شود در آنجا کسی عملکرد سابق  استاندار در خراسان شمالی  را ندیدند که آنجا را به هم  ریخته بودند و  مشکلات متعدد ایجاد شده بود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی  مردم عزیزخراسان جنوبی که از متدین ترین و هوشمندترین مردم استان های کشور و با کیاست، با فرهنگ و با هنر هستند.

عبای با تاکید بر اینکه ممکن است مردم استان به دلیل نجابت خیلی حرف نزنند اما بسیار می فهمندند، تاکید کرد: با وجود این استاندار دولت در استان نیازی به دشمن ندارد.

*استاندار باید از مردم ونیروی انتظامی عذر خواهی کند

وی  تصریح کرد: استاندار باید از مردم و نیروی انتظامی عذرخواهی کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی  افزود: مگر پست و مقام آنقدر مهم است که انسان دینش را معامله کند تا پست حفظ شود.

عبادی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال نگرانی داشتیم و شاید الان برخی متوجه شوند که دغدغه ما درست بوده است.

*نباید ساکت نشست

وی بیان کرد: از ائمه جمعه که در مجموع موضع گیری خوبی داشتند تشکر می کنم و باید دانست که این موضوعات جای رودربایستی ندارد و بحث سیاسی و باند و حزب نیست و بحث دین است و افرادی که متدین واقعی باشند در این صحنه ها ظهور پیدا می کنند و همه عزیزان از هر جناحی هستند در این مورد که بحث دین و فرهنگ دینی مردم است نباید ساکت بنشیند.

*افراد در برابر انحراف ایجاد شده موضع بگیرند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: بحث دین که می آید سیاست را کنار بگذارند و خصوصا در ایام فاطمیه همه باید ورود پیدا کنند  و در برابر انحرافی که بر زبان استاندار جاری شده موضع بگیرند و نهی از منکر داشته باشد.

وی ادامه داد: نهی از مکر لازم است و در روایات داریم که کسی که آخرت خود را به خاطر دنیا بفروشد همان دنیا را نیز از دست می دهد.

*رئیس جمهور وهیئت دولت باید از مردم عذرخواهی کنند/ استعفای وزیر کشور هم کم است/ احساسات مردم بجنورد هم جریحه دار شد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه با بی تدبیری ضربه به دولت وارد شد و دولتی ها و رئیس جمهور و هیئت دولت باید از مردم  عذرخواهی کنند، گفت:   حتی اگر وزیر کشور استعفا دهد نیز کم است چرا که  احساسات مردم بجنورد نیز جریحه دار شده است و شنیده ایم که مردم این استان می گویند مگر ما انسان های بی دینی هستیم.

عبادی گفت: بنابر قول استاندار سفر رئیس جمهور به استان را داریم و باید در این شرایط همه مطالبات استان  را مطرح کنیم  اما اکنون حرف اول استان مسائلی شده است که نباید صورت می گرفت  و  تنها می خواهند دین مردم را از آن ها بگیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم حرف‌های استاندار موجب بر هم خوردن و لغو سفر رئیس جمهور نشود.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.