امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

سران فتنه باید محاکمه شوند/ رد صلاحیت حق شورای نگهبان است همانند رای دادن مردم در انتخابات / نمایندگان باید اظهار نظر منصفانه داشته باشند

سران فتنه باید محاکمه شوند/ رد صلاحیت حق شورای نگهبان است همانند رای دادن مردم در انتخابات / نمایندگان باید اظهار نظر منصفانه داشته باشند

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا گفت: شورای نگهبان خیلی از آدم های بزرگ جریان اصول گرایی را رد صلاحیت کرده ما باید در این زمینه این شورا را تحسین کنیم که بدون نگاه کردن به فشار ها، جریان ها و حزب ها کار درست و صحیح را انجام می دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی در گفتگو با خبرنگاربیرجندرسا اظهار کرد: سران فتنه به خیابان ها ریختند و باعث شدن فتنه گران به خیمه عزاداری سیدالشهدا اهانت کنند ولی هیچگاه از این کار تبری نجسته و کار آنها را محکوم نکردند.

وی گفت: در بحث فتنه اکثر سفارت خانه های کشورهای اروپایی  وبهایی ها ورود پیدا کردند ولی متاسفانه کسی آنها را محکوم نکرد.

حجه الاسلام عبادی عنوان کرد: پرداختن به مسائل فرعی وشکلی وکنارهم قرار دادن آنها با مسائل اصلی ومحتوایی ناعادلانه است.

وی تاکید کرد:سران فتنه باید محاکمه شوند قوه قضائیه باید جوابگو باشد مسئله جدی است قضیه یک بام و دو هوا نیست.

نماینده مردم بیرجند, درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهار نظر نمایندگان در موضوعات مختلف خاطرنشان کرد:نمایندگان هم می توانند در همه موضوعات اظهار نظر کنند ولی باید اظهار نظر، منصفانه باشد مثلا اگر در مورد اسید پاشی , تخلفات و مفاسد اقتصادی موضع دارند باید تحقیق و پیگیری کرده و موضع گیری خود را بر حسب دانسته های کامل و دقیق خود و قوه ای دیگر  انجام داده سپس اظهار نظر کنند.

وی ادامه داد: در مباحث مختلف هم باید این نکته قابل توجه باشد اگر این مسئله رعایت شود کارها خیلی خوب انجام خواهد شد.

حجه الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به زیر پا گذاشتن قانون توسط سران فتنه خاطر نشان کرد: سران فتنه نیز تحقیق و بررسی نکردند و از راه قانونی وارد نشدن، فقط شعار های تحریک کننده مثل تقلب در انتخابات و .. که باعث به هم ریختن جامعه، خسارت جبران ناپذیر به اموال عمومی، هرج ومرج و از همه مهمتر ایجاد روزنه امید برای دشمنان ایران شدند و هیچگاه به کار خود تبری نجستند.
حجه الاسلام عبادی با تاکید بر رد صلاحیت حق شورای نگهبان است همانند رای دادن مردم در انتخابات گفت: رد صلاحیت حق شورای نگهبان است و اگر هرکدام از اصلاح طلبان واصول گرایان به گونه ای رفتار کنند که مطابق قانون اساسی و قانون کشور صلاحیت لازم را برای  ورود به مجلس و هر عرصه حکومتی نداشته باشد شورای نگهبان آن ها را رد صلاحیت میکند.

وی در این خصوص ادامه داد: شورای نگهبان خیلی از آدم های بزرگ جریان اصول گرایی را رد صلاحیت کرده ما باید در این زمینه این شورا را تحسین کنیم که بدون نگاه کردن به فشار ها ، جریان ها و حزب ها کار درست و صحیح را انجام می دهد.

حجه الاسلام عبادی با اشاره به افراد برجسته نظام در شورای نگهبان خاطر نشان کرد:شورای نگهبان با هیچ فردی عقد اخوت نبسته و رودربایستی ندارد.

نماینده مردم بیرجند در پایان خاطر نشان کرد:شورای نگهبان باید معیار صلاحیت فردی را در نظر بگیرد معیارش رفتارها وشایستگی باشد نه باند وجناح.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا