امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

سکوت ۶ ماهه به فراخوان سرمايه گذاري بي سابقه بنياد مستضعفان/”فرصت سوزي پشت فرصت سوزي”

سکوت ۶ ماهه به فراخوان سرمايه گذاري بي سابقه بنياد مستضعفان/”فرصت سوزي پشت فرصت سوزي”

اولين بار نيست که با وجود تاکيدهاي فراوان مبني بر استفاده از فرصت هاي سرمايه گذاري ،برخي مسئولان اين فرصت هاي طلايي را از دست مي دهند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی، حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس چندي قبل از مشکلات و رفتارهايي که باعث تغيير مسير سرمايه گذاري برخي سرمايه داران در استان مي شود انتقاد کرد. «عبادي» ديروز در جلسه شوراي اداري بيرجند هم از فرصتي ديگر گفت که ۶ ماه است با بي تفاوتي مسئولان مواجه شده است.

او گفت: «اين اتفاق شايد دوباره تکرار نشود، در بنياد مستضعفان براي اجراي چنين طرحي هميشه باز نيست، اگر به همين روال بگذرد استان ديگري از اين ظرفيت استفاده مي کند بنابراين در اين زمينه نبايد کوتاهي کنيم زيرا حقوق شهروندان تضييع مي شود.»

حجت الاسلام والمسلمين «عبادي» گلايه کرد از اين که با گذشت ۶ماه از زماني که به مسئولان اعلام شده طرح هاي سرمايه گذاري را براي بنياد مستضعفان کشور ارائه دهند ولي هنوز هيچ يک از معاونت هاي استانداري اقدام نکرده است. اواخر بهمن پارسال روزنامه «خراسان جنوبي» خبر«موافقت بنياد مستضعفان با سرمايه گذاري در بيرجند» را به دليل اهميت موضوع به عنوان تيتر يک اخبار خود انتخاب کرد. در اين خبر حجت الاسلام والمسلمين «عبادي» از اعتبار قابل توجهي که بنياد مستضعفان براي اجراي طرح هاي اقتصادي به بيرجند اختصاص داده است گفت و قرار شد دستگاه هاي اجرايي مربوط طرح هايي براي بهره مندي از اين اعتبار پيشنهاد دهند اما هنوز خبري نيست.

وي در شوراي اداري بيرجند به مشکل زمين هاي «موسوي» که مربوط به دهه هاي قبل است اشاره و خاطرنشان کرد:همه دستگاه هاي اجرايي که پيگير تعيين تکليف اين زمين ها هستند بايد خارج از نوبت به موضوع رسيدگي کنند تا دغدغه صاحبان اين زمين ها که عده زيادي از آن ها مستاجرند رفع شود.

وي خواستار تسريع در ايجاد گمرک منطقه ويژه اقتصادي بيرجند شد و وجود اين ظرفيت را در رونق منطقه مهم دانست. اين نماينده مجلس مشکلي که يکي از موسسه هاي مالي و اعتباري در بيرجند براي مردم ايجاد کرده را يادآور شد و افزود: نظارت بر اين موسسه ها و بانک ها بايد به دقت انجام شود و از فعاليت بانک هايي که مجوز ندارند جلوگيري شود. پيگيري مصوبه هاي سفر رئيس جمهور به استان تا تحقق کامل آن ها نيز در تاکيدات حجت الاسلام والمسلمين «عبادي» بود چرا که به گفته وي کوتاهي مديران در اين زمينه قابل بخشش نيست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا