امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

شبستان بررسی می کند؛ اما و اگرهای نمایشگاه بهاره بیرجند/ وقتی کفه ترازوی کیفیت پایین است

شبستان بررسی می کند؛ اما و اگرهای نمایشگاه بهاره بیرجند/ وقتی کفه ترازوی کیفیت پایین است

شلوغی بسیار زیاد سالن های نمایشگاه بهاره بیرجند، اما و اگرهای همیشگی همراه خود دارد که امسال نیز همچون سالهای قبل کیفیت پایین پوشاک ارائه شده در این نمایشگاه و عدم وجود پارکینگ اختصاصی بازهم برپایی این نمایشگاه را در بوته نقد قرار داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و به نقل از خبرگزاری شبستان، در آستانه فرارسیدن سال نو نمایشگاه فروش باره به منظور کنترل و تثبیت قیمت ها و خدمات رسانی به مردم در بیرجند و برخی از شهرستان های خراسان جنوبی برپا شد.

گرچه نمایشگاه بهاره امسال به اذعان فرمانداران دو شهرستان درمیان و خوسف به دلیل عدم کیفیت اجناس و به دنبال آن عدم استقبال مردم در این دو شهرستان برپا نشد اما تخفیف ۱۵ و بعضا حتی تا ۴۰ درصدی اجناس ارائه شده در نمایشگاه بهاره بیرجند، بدون شک یکی از دلایل استقبال مردم مرکز استان از این نمایشگاه است.

نمایشگاه بهاره بیرجند که از ۱۳ اسفند به مدت یک هفته در دو شفیت، کار خود را آغاز کرده است، گرچه با استقبال خوب مردم روبرو شده است اما بازهم گلایه های مردم از پایین بودن کیفیت در بخش کالاهایی از جمله پوشاک، کیف و کفش های ارائه شده را به دنبال داشته است.

پوشاک ارائه شده نمایشگاه بهاره فاقد کیفیت است/رضایت مردم از قیمت مواد پروتئینی

یک خانم خانه دار که در حال بازدید از نمایشگاه بهاره بیرجند است، به خبرنگار شبستان گفت: متاسفانه پوشاک ارائه شده در نمایشگاه بهاره از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است به گونه ای که برخی از غرفه ها، اجناسی را در این نمایشگاه عرضه کرده اند که کسی رغبت به خرید آن نمی کند.

وی با اشاره به اینکه شلوغی سالن های نمایشگاه، موجب می شود که بانوان با خیال آسوده نتوانند به انتخاب جنس موردنظر خود بپردازند، ادامه داد: در بخش پوشاک، تنها پیراهن های مردانه از کیفیت بهتری نسبت به دیگر اجناس ارائه شده برخوردارند.

عبداللهی، یکی دیگر از بازدیدکنندگان از نمایشگاه بهاره بیرجند که خود صاحب مغازه است، نیز گفت: قیمت های مواد پروتئینی، لبنی و شوینده ارائه شده در نمایشگاه بسیار خوب و حتی از قیمت کلی فروشی های سطح شهر نیز کمتر است.

وی با ابراز رضایت از این بخش از نمایشگاه، از مسئولان خواست در سالهای آینده تدابیری برای برپایی نمایشگاه بهاره در مکانی بزرگتر بیندیشند.

حجت الاسلام عبادی: کمبود پارکینگ برای مردم و غرفه‌داران مشکل ایجاد کرده است

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی نیز شب گذشته (۱۷ اسفند) در بازدید از نمایشگاه فروش بهاره بیرجند اظهار کرد: دستگاه‌ های مربوطه برای برپایی نمایشگاه بسیار زحمت کشیده اند و مردم نیز از قیمتها راضی هستند.

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی قرار گرفتن نمایشگاه بین‌المللی بیرجند در کنار منازل مسکونی و مکان نامناسب این نمایشگاه برای پارکینگ و رفت و آمد مردم را از مهمترین مشکلات این نمایشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: این مشکل از سال‌های پیش وجود داشته و تاکنون مرتفع نشده است.

احداث نمایشگاه بین المللی بیرجند روند کندی دارد

وی با اشاره به اینکه روند پیشرفت فیزیکی نمایشگاه جدید با کندی مواجه است، تاکید کرد: مسئولان سریع تر مشکلات مکان جدید نمایشگاه بین المللی بیرجند را برطرف کنند چرا که با راه‌اندازی بیمارستان مشکلات محل فعلی چند برابر خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی نمایشگاه جدید بیرجند مشکلات و موانع برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه های استان مرتفع شود.

حجت الاسلام عبادی افزود: طی بازدید از نمایشگاه در حال ساخت بیرجند، روند پیشرفت فیزیکی این پرژه نامطلوب بوده که باید روند احداث این پروژه تسریع یابد.

فرماندار بیرجند: کیفیت اجناس عرضه شده در نمایشگاه قابل قبول است

رضا منصوری، فرماندار بیرجند نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: با توجه به استقبال خوب مردم و وجود اجناس متنوع و متناسب خوشبختانه نمایشگاه بهاره رونق پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه با حمایت بخش خصوصی و دولتی امسال نمایشگاه خوب و مناسبی برگزار شده، افزود: امیدواریم به جایی برسیم که تمام بازار در راستای تثیبت قیمت و عرضه کالای مطلوب و متناسب مانند نمایشگاه‌ها باشند.

فرماندار بیرجند خاطر نشان کرد: بر اساس هماهنگی دستگاه‌های نظارتی مامور شدند بعد از بررسی کالای نمونه، قیمت آن را به صورت پلمپ شده در اختیار غرفه‌داران قرار دادند و درهر غرفه‌ای در نمایشگاه کالاهای پلمپ شده ونمونه‌برداری شده وجود دارد و تمامی محصولات مطابق با کیفیت همان کالاهای پلمپ شده است.

منصوری درباره میزان تخفیف کالاها در این نمایشگاه گفت: کالاها حداقل ۱۵ درصد تخفیف داشته و این میزان در برخی کالاها ۴۰ درصد نیز می‌رسد ولی کالاهای عرضه شده دارای کیفیت قابل قبول هستند.

مردم از دستفروشان اطراف نمایشگاه بهاره خرید نکنند

وی به مردم توصیه کرد که از خرید کالا از دوره‌گردها و دستفروشان خارج از مجموعه نمایشگاهی خودداری کنند چون کالاهای آن مورد تایید نیست.

فرماندار بیرجند با اشاره به سایت دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان، گفت: این مهم در دستور کارگروه اقتصادی است و مباحث مختلف آن بررسی و در حال پیگیری است و سعی شده احداث آن توسعه و تسریع پیدا کند.

منصوری با بیان اینکه برخی از مردم از کوچک بودن فضای داخلی نمایشگاه  و نبود پارکینگ ویژه خودرو ناراضی هستند، افزود: امیدواریم با تکمیل و ساخت نمایشگاه جدید مشکلات مردم برطرف شود.

تکمیل نمایشگاه بین المللی بیرجند نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی خراسان جنوبی در بازدید نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ساختمان جدید نمایشگاه بین المللی با متراژ ۸۵۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در دشت علی‌آباد بیرجند در حال احداث است.

محمد علی مردانی با بیان اینکه به دلیل نبود بودجه و سرمایه کافی ساخت نمایشگاه جدید بیرجند دچار مشکل شده،عنوان کرد: ساختمان اداری این مجموعه با زیر بنای ۷۵۰ متر مربع ۷۵ درصد و سالن‌ها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان مقرر شده بود مبلغ پنج میلیارد ریال توسط دولت به این پروژه مهم استان تزریق شود، عنوان کرد: تاکنون ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات مصالح ساختمانی اختصاص یافته اما مابقی آن تحقق نیافته است.

مردانی یادآور شد: برای تکمیل نمایشگاه جدید ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

پایان پیام/

گزارش؛ زهرا مهرور

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا