امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

صحبت های رئیس جمهور در صحن سازمان ملل در مجموع دقیق، فنی و در چهارچوب حقوقی خوب و تاثیر گذار در عرصه جهانی بود که بازتاب رسانه ای گسترده ای در جهان داشت

صحبت های رئیس جمهور در صحن سازمان ملل در مجموع دقیق، فنی و در چهارچوب حقوقی خوب و تاثیر گذار در عرصه جهانی بود که بازتاب رسانه ای گسترده ای در جهان داشت

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان این مطلب اظهار کرد: تغییر لحن و تغییر تاکتیکی دستگاه دیپلماسی ایران و رئیس جمهور که برگرفته از نرمش قهرمانانه رهبری است توانسته یک تغییر لحن و تغییر ادبیات برای آمریکایی ها ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی اظهار داشت:  صحبت های رئیس جمهور در صحن سازمان ملل در مجموع دقیق، فنی و در چهارچوب حقوقی خوب و تاثیر گذار در عرصه جهانی بود که بازتاب رسانه ای گسترده ای در جهان داشت .

حجت الاسلام عبادی با بیان این مطلب که نرمش قهرمانانه در واقع تاکتیکی  برای پیش بردن اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت : دیپلماسی در بحث هسته ای باید به شکلی پیش رود که حق مسلم ایران محترم شمرده شود و در عین حال تحریم و فشاری که دشمنان بر ملت ایران تحمیل کرده اند برداشته و یا کاهش یابد.

وی با اشاره به این که این دو موضوع در کنار هم کار ظریف و دقیقی است که بایستی دستگاه دیپلماسی و رئیس جمهور آن را دقیق انجام دهد ادامه داد: دستگاه دیپلماسی و رئیس جمهور در این زمینه تا اینجا خوب پیش رفته اند واحساس من این است که توانسته اند انسجام غربی ها را به هم ریخته و در واقع یک آشفتگی را در بین غربی ها و تحریم کنندگان مشاهده می کنیم که با ادبیات جدید و بیان جدید و یک روش تبلیغاتی جدید از سوی ایران ارائه شده است.

وی با بیان این که مذاکره با آمریکا بایستی بر اساس موضع برتر یا حداقل مساوی باشد که در صورت استفاده از موضع ضعف به نتیجه درستی نخواهد رسید  اظهار داشت: مذاکره باید بر اساس منافع دو ملت و بازی برد برد باشد.

حجت الاسلام عبادی  با اشاره به این که غربی ها از تحریم ایران آسیب دیده اند و ایران هم از تحریم ها راضی نیست تصریح کرد: آنها می توانند حق مسلم ایران را به رسمیت بشناسند تا تحریم ها برداشته شود و ملت ایران از حق مسلم خود که استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای است برخوردار شود.

وی افزود: تغییر لحن و تغییر تاکتیکی دستگاه دیپلماسی ایران و رئیس جمهور که برگرفته از نرمش قهرمانانه رهبری است توانسته یک تغییر لحن و تغییر ادبیات برای آمریکایی ها ایجاد کند.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که از لحن نسبتا ملایم و آشتی جویانه اوباما هم نمی توان گذشت که نتیجه نرمش قهرمانانه ایران است که آمریکا را به عقب نشینی وا داشته ادامه داد:  مشاهده می کنیم که اوباما رسما اعلام کرد حق مسلم هسته ای ایران را به رسمیت می شناسیم و از طرفی دیگر فتوای رهبری را نسبت به تحریم و ساخت سلاح هسته ای متذکر شد وآن را به عنوان یک سند در سازمان ملل مورد تاکید قرار داد.

متن فوق در پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی به آدرس(http://mb-ebadi.ir/)موجود می باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا