طبیعی است که غرب و ایران می توانند روندی را در پیش بگیرند که طی آن منافع هر دو طرف در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی: مردم نیز مطمئن باشند تحریم ها نیز که تا حال نتوانسته اند تاثیر شکننده ای بر اقتصاد کشور داشته باشد اگر ادامه باید طرفداران آن نیز هر روز کمتر خواهد شد.این مسئله را نیز غربی ها به خوبی می دانند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از ویژه نامه مجلس 3 مهرماه روزنامه آوای خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه افزود:در روزهای گذشته شاهد سقوط قیمت سکه و ارز در بازار بوده ایم.همچنین تحریم های برخی شرکت های ایرانی نیز از سوی اتحادیه اروپا لغو شده است.اتفاقات اخیر معمول اقتدار جمهوری اسلامی و دیپلماسی موفق دولت دکتر روحانی است.

عبادی ادامه داد: همچنین رفع برخی تحریم های ایران در هفته اخیر نشان دهنده اقتدار اقتصادی ایران است.چون این اقتدار را در عرصه های داخلی بین المللی و اقتصادی داریم نیز چنین اتفاقی روی می دهد و تحریم های کشور یک به یک لغو می شوند.آینده برای اقتصاد ایران نیز بسیار روشن و خوب خواهد بود.عبادی تصریح کرد:مردم نیز مطمئن باشند تحریم ها نیز که تا حال نتوانسته اند تاثیر شکننده ای بر اقتصاد کشور داشته باشد اگر ادامه باید طرفداران آن نیز هر روز کمتر خواهد شد.این مسئله را نیز غربی ها به خوبی می دانند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اظهار داشت: همچنین از سوی دیگر تحریم ها هزینه های بسیاری را برای کشورهای تحریم کننده به دنبال داشته است.به عنوان مثال حتی سریلانکا نیز حدود دو میلیارد دلار بابت تحریم خرید نفت ایران ضرر کرده است.

سریلانکا کشوری است که به دلیل ترس از آمریکا از تحریم ها پیروی کرده است اما سوال اینجاست که کشورهایی مانند سریلانکا تا چه زمانی می خواهند تاوان یکه تازی غرب و به ویژه آمریکا را بدهند؟نمونه دیگر کارخانه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه است که تعداد هزاران نفر از کارگران خود را به دلیل تحریم صنعت اتومبیل ایران اخراج کرده است.

عبادی گفت:همه این موارد هزینه ناگواری برای این کشورهای غربی و شرکت های آنهاست.همچنین نباید فراموش شودکه شاید این شرکت ها خیلی بزرگ به نظر نیاید اما در هر صورت این تحریم ها برای غرب بسیار ناگوار است و غربی ها نیز مانند ملت ایران مقاوم نیستند و نمی توانند تا اندازه ایران ایده داشته باشند.

البته مواضع کشور و نظام ما طبق آنچه که رئیس جمهور گفته باید برد برد باشد.تحریم های غیر اقتصادی غیر از ایران برای غربی ها نیز ناگواری فراوانی را به دنبال داشته است.طبیعی است که غرب و ایران می توانند روندی را در پیش بگیرند که طی آن منافع هر دو طرف در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.