امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی انتقاد کرد: سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با رسانه‌ها/ گوش شنوایی برای رفع مشکلات نیست

عبادی انتقاد کرد: سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با رسانه‌ها/ گوش شنوایی برای رفع مشکلات نیست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در زمینه برخورد با رسانه‌ها در کشور، توقیف برخی روزنامه‌ها و آزادی عمل برخی رسانه‌های دیگر، سیاست یک بام و دو هوا را مشاهده می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از مهر؛ حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در نشست صمیمی با مدیران رسانه‌های خراسان جنوبی، اظهارکرد: نمایندگان مجلس درد مردم را می گویند و ممکن است گاهی برای برخی مدیران خوشایند نباشد.

 وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس با طرح بعضی از مسائل، تلاش می‌کنند تا یک مطالبه عمومی ایجاد شود، تصریح کرد: اگر رسانه‌ها از نمایندگان مجلس بگیرند، بسیاری از کارها انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مطلبی برای پنهان کردن از رسانه ها ندارند جزء برخی مباحث که برای عدم سوء استفاده دشمن نباید به صورت شفاف بیان شود؛ از رسانه ها خواست تا در انعکاس اخبار صداقت را رعایت کنند و  زیرا تکذیبه دادن بعد از درج و انتشار یک خبر، حساسیت های زیادی دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تاکید کرد: رسانه‌ها باید جهت گیری های خود را از فرمایشات رهبری بگیرند.

وی با بیان اینکه رسانه ها باید در راستای ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه تلاش کنند، ادامه داد: مطالبات زیاد است اما اعتبارات عمرانی بسیار کم و نباید با بیان برخی مسائل موجبات نا امیدی در جامعه ایجاد شود.

 سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با رسانه‌ها

حجت الاسلام عبادی  تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه برخورد با رسانه های در کشور، توقیف برخی از روزنامه‌ها و آزادی عمل برخی از رسانه‌های دیگر، سیاست یک بام و دو هوا را مشاهده می‌کنیم.

وی گفت: باید دقت کرد که نقد بسیاری از مشکلات را حل می‌کند حتی در توافقنامه ژنو نیز بسیاری از نقدها موجب خیر و برکت برای نظام شد.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد در زمینه نظارت بر مدهای لباس کارنامه قابل قبولی ندارد، گفت: این وزارتخانه باید به گونه‌ای عمل کند که بتواند مدهای ایرانی اسلامی را در سطح کشور و دنیا ترویج دهد.

وی همچنین عملکردوزارت ارشاد در زمینه ترویج منطقه‌ای عفاف و حجاب و نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی را ضعیف دانست و بیان داشت: در این زمینه کمیسیون فرهنگی بارها با مسئولان مربوطه جلسات مختلفی را برگزار و تذاکرات لازم را ارائه کرده اند.

تکلیف تغییر مدیریت ها سریعتر روشن شود

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص روند کند تغییرات مدیریتی و یا ابقاء مدیران گفت: باید هر چه سریعتر تکلیف مدیران روشن شود.

 وی با بیان اینکه مدیران ضعیف باید تغییر و مدیران کارآمد و شایسته جایگزین انها شوند، عنوان کرد: برخی مدیران شایستگی و انگیزه کار کردن را دارند و نیاز است تا ابقا شوند.

حجت الاسلاتم عبادی با اشاره به اینکه تغییر مدیریت‌ها باید در جهت ولایی باشد و نه جناحی، عنوان کرد: نمایندگان ورود جزیی برای تغییر و تحولات مدیران نمی‌کنند.

وی در ادامه به برخی مطالبات و مشکلات استان اشاره کرد و افزود: در سیستم اداری استان برخی مشکلات وجود دارد به گونه‌ای که هنوز برخی سرمایه گذاران در زمینه تملک زمین پس از چندین سال با مشکل مواجهند.

وی با بیان اینکه در زمینه مشکلات پروازی در استان نیز تاکنون گوش شنوایی برای رفع مشکلات نبوده است؛ تصریح کرد: حال حاضر از پروازهای استان راضی نیستم و حتی به وزیر راه نیز در این زمینه اخطار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته در راستای حل  مشکلات کمبود پرواز در استان به اتفاق استاندار، با سازمان هواپیمایی کشور، شرکت آسمان و ماهان مذاکراتی انجام شده است، گفت: فرودگاه بیرجند باید حداقل روزی دو پرواز داشته باشد که امیدواریم با مساعدت دولت این مشکل مرتفع شود.

عبادی همچنین در زمینه مشکلات MRI مرکز استان بیان کرد: در این زمینه مذاکراتی با معاون وزیر بهداشت داشته ایم که نسبت به تجهیز بخش دولتی مرکز استان اقدام شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس همچنین یادآور شد: از بخش خصوصی که آمادگی سرمایه گذاری در این زمینه را داشته باشد، حمایت می شود.

راه آهن بیرجند – طبس  کوتاه ترین و ارزان ترین راه برای احداث خط ریلی

وی به مصوبه احداث راه آهن در استان به عنوان یکی از زیر ساختهای مهم و مورد نیاز استان اشاره کرد و افزود: راه اندازی خط ریلی در استان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در دولت قبل رایزنی‌های لازم برای آغاز به کار این پروزه در کشور انجام شد؛ تصریح کرد: اما به دلیل تحریم‌ها رئیس جمهور دولت دهم بخشنامه ای مبنی‌بر عدم شروع طرح های عمرانی جدید را صادر کرد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه احداث راه آهن در مصوبه دولت در بعد ملی مطرح شده است، گفت: راه‌اندازی خط ریلی شمال شرق به جنوب شرق در بعد ملی مطرح است که معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور روی آن نظر مساعد دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلات اعتباری اجرای این پروژه نیاز به اعتبارات زیادی دارد؛ تصریح کرد: با شرایط فعلی برای اجرای این پروژه کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین مسیر  احداث خط راه آهن از طبس به بیرجند است که به دولت پیشنهاد شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اضافه کرد: با بهبود وضعیت اعتبارات کشور مسیر ملی راه آهن شمال شرق به جنوب شرق با توجه به اهمیت آن در بعد ملی حتما در آینده اجرایی خواهد شد.

سفر روحانی به خراسان جنوبی در شش ماهه اول امسال

وی در خصوص سفرهای استانی رئیس جمهور دولت یازدهم نیز گفت: سفر حجت الاسلام روحانی به استان خراسان جنوبی در شش ماهه اول امسال خواهد بود.

وی با اشاره به شعار  امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” گفت:  متاسفانه توجه به فرهنگ ازنگاه برخی مدیران در رده های سوم و چهارم است.

وی با بیان اینکه رهبری اقتصاد را در ابتدای شعار امسال مطرح فرموده اند زیرا این مهم در سال گذشته نیز محقق نشده است، عنوان کرد: تمامی امور در تمامی بخش‌ها از جمله سیاست و اقتصاد به فرهنگ مرتبط می شود و کشورهایی که برای فرهنگ مردم برنامه ریزی می کنند بسیار موفق هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الزاما در بحث فرهنگ، قانون گذاری به تنهایی مهم نیست؛ تصریح کرد: اجرای خوب قانون بسیار مهم تر است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا