امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی با تاکید بر لزوم استفاده از روش های فرهنگی و سلبی برای مقابله با بدحجابی: برخورد با بدحجابی نباید با چماق در ملاعام باشد

عبادی با تاکید بر لزوم استفاده از روش های فرهنگی و سلبی برای مقابله با بدحجابی: برخورد با بدحجابی نباید با چماق در ملاعام باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جریان های مختلفی در دنیا قصد ترویج بی حجابی و بدحجابی را در کشور دارند، گفت: نظر ما این نیست که با چماق و در ملاء عام با تخطی گران برخورد زننده ای صورت گیرد بلکه باید مثل سایر قوانین موجود در کشور به نحوی قانونی که حقوق شخص نیز پایمال نشود باید با این قضیه برخورد کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با قانون حجاب و عفاف هم باید مثل سایر قوانین به صورت ایجابی و سلبی برخورد کرد، گفت: برخورد ایجابی و یا سلبی در قبال یک قانون موجب نفی دیگری نمی شود.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: قانون حجاب نیز مانند سایر قوانین موجود در کشور نیاز به برخورد ایجابی و سلبی دارد و این مسئله که یک سری معتقدند با این قانون باید صرفا به صورت ایجابی و فرهنگی برخورد کرد، درست نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه باید دید افرادی که در دولت معتقد به کار صرفا فرهنگی در امر ترویج عفاف و حجاب هستند تا چه حد به این موضوع بها داده اند، عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از خانواده ها به خاطر عدم رعایت حجاب متلاشی شده و کودکان طلاق بسیاری از این طریق وارد جامعه می شوند از این رو لازم است در کنار برخورد ایجابی، برخورد سلبی نیز صورت گیرد.

عبادی همچنین با تأکید بر اینکه جریان های مختلفی در دنیا قصد ترویج بی حجابی و بدحجابی را در کشور دارند، گفت: نظر ما این نیست که با چماق و در ملاء عام با تخطی گران برخورد زننده ای صورت گیرد بلکه باید مثل سایر قوانین موجود در کشور به نحوی قانونی که حقوق شخص نیز پایمال نشود باید با این قضیه برخورد کرد.

وی در ادامه گفت: در همه جای دنیا با افرادی که موجب ایجاد نابهنجاری در جامعه می شوند برخورد می کنند برای مثال در آمریکا نیز وقتی شخصی برای خانمی ایجاد مزاحمت کند در صورت شکایت آن خانم در قسمتی از سوابق آن شخص نوشته می شود و زمانی که فرد قصد استخدام در سازمان دولتی داشته باشد این قسمت از سوابق وی موجب عدم استخدام وی می شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هر جامعه ای طبق تعریف خود ناهنجاری هایی دارد که با آن مقابله می کند و برای پیشگیری از آن نیز فرهنگ سازی می کند از این رو بر دولت لازم است با شناسایی ناهنجاری های موجود، ابتدا با فرهنگ سازی و سپس در صورت وجود موارد غیرقانونی، به صورت قانونی با متخلفین برخورد کند./

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا