امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی تاکید کرد: انتقال آب از خارج استان یا خارج از کشور از اولویت های مهم در خراسان جنوبی محسوب می شود

عبادی تاکید کرد: انتقال آب از خارج استان یا خارج از کشور از اولویت های مهم در خراسان جنوبی محسوب می شود

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص پنج الویت استان گفت:بحث انتقال آب از خارج استان یا خارج از کشور به استان خراسان جنوبی از اولویت های استان است و توجه ویژه ای را می طلبد زیرا خراسان جنوبی در فلات ایران بیشترین فاصله را نسبت به سایر نقاط کشور با منابع آب دارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه آوای خراسان جنوبی در مورخه ۱۸ تیرماه ۹۲؛ نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  افزود: دو بانده شدن جاده های اصلی استان که در توسعه منطقه در تمامی بخش ها نیزتاثیر زیادی دارد و همچنین در نظر گرفتن اعتبارات ویژه در دولت آینده برای ایجاد زیرساخت های اقتصادی از جمله ایجاد منطقه ویژه اقتصادی که متاسفانه به درستی دنبال نشد و نیز توجه به شهرک و نواحی صنعتی معادن پایانه میل ۷۸ و … نیز اولویت های بعدی استان خراسان جنوبی است.

نرخ سود بانکی در استان نسبت به سایر نقاط کشور با هدف جذب سرمایه گذاران باید ۵ درصد کمتر باشد

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی اضافه کرد:علاوه بر اینها نرخ سود بانکی در استان خراسان جنوبی باید ۵ درصد نسبت به سایر نقاط کشور کاهش پیدا کند و مابه تفاوت آن را در دولت در بودجه پیش بینی نماید.به عنوان مثال اگر یک سرمایه گذار در استان تهران وامی ۲۰ درصدی دریافت می کند در استان خراسان جنوبی سود آن ۱۵ درصد باشد تا سرمایه گذاران رغبت و انگیزه ای برای سرمایه گذاری در استان محروم و دور افتاده خراسان جنوبی پیدا کنند.

وی ادامه داد:پروژه اتصال استان به راه آهن سراسری نیز از اولویت های خراسان جنوبی است که البته با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه بر بودن اجرای آن با مشکلاتی همراه است اما به هر حال زیر ساخت بسیار مهم و تاثیر گذاری برای توسعه استان می باشد و انتظار می رود تا در این راستا پیگیری جدی صورت گیرد.

در شرایط مساوی نیروهای بومی به شرط داشتن مقبولیت ارجحیت دارند

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث انتخاب استاندار جدید نیز گفت:استاندار یا هر مدیر دیگری در استان باید سه ویژگی تخصص تعهد و دلسوزی را داشته باشد و البته در شرایط مساوی نیروهای بومی به شرط داشتن مقبولیت ارجحیت دارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا