امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»: رئیس جمهور شخصی را برای وزارت علوم به مجلس معرفی کند که نزدیک به فتنه‏‌گرها نباشد/ فرجی دانا توسط دیگران مدیریت می‌ شد‌

عبادی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»: رئیس جمهور شخصی را برای وزارت علوم به مجلس معرفی کند که نزدیک به فتنه‏‌گرها نباشد/ فرجی دانا توسط دیگران مدیریت می‌ شد‌

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رئیس جمهور شخصی را برای وزرات علوم به مجلس معرفی کند که نزدیک به فتنه‏‌گرها نبوده و جوابگوی دغدغه‌های نمایندگان باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در بیرجند، به عملکرد دولت یازدهم طی یک سال گذشته در حوزه دانشگاهی پرداخت و گفت: عملکرد دولت در حوزه دانشگاهی خیلی مطلوب نبوده و یکی از دغدغه‌‏های مجلس هم در استیضاح وزیر علوم همین کندشدن روند علمی کشور بود.

 وی با بیان اینکه آمارها نشان از کند شدن روند علمی کشور طی یک‌سال گذشته دارد، گفت: هنوز یک سال از آغاز بکار دولت می‌‏گذرد و باید صبر کنیم و ببینیم که در ادامه چه خواهد شد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به معرفی وزیر جدید علوم از سوی رئیس جمهور به مجلس برای کسب رای اعتماد گفت: وزیری که معرفی می‏‌شود از همان ابتدای کار خودش باید دغدغه‏‌های نمایندگان مجلس را درک کند.

 عبادی افزود: رئیس جمهور نیز باید کسی را به مجلس برای کسب رای اعتماد معرفی کند که جوابگوی دغدغه‏‌های نمایندگان بوده و نزدیک به فتنه‌‏گرها هم نباشد.

 وی تاکید کرد: این شخص نباید فضای دانشگاه‏‌ها را به سمت سیاست‌بازی‏‌ها و گروگیری‏‌های سیاسی ببرد، بلکه باید شخصی قوی و کارآمد در مدیریت دانشگاه‏‌ها باشد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزارت علوم، وزراتخا‏نه‌­ای بسیار مهم و حساس است، گفت: وزیر معرفی شده از سوی دولت برای بدست گرفتن سکان وزرات علوم، باید یک شخصی قوی و فارغ از کارهای سیاسی باشد.

 عبادی به استیضاح فرجی دانا، وزیر سابق علوم اشاره کرد و گفت: فرجی دانا خودش انسان متدینی بود، اما چون خارج از بحث خودش، یک تیمی وی را مدیریت می‏‌کرد استیضاح شد.

 وی با بیان اینکه فرجی دانا در مدیریت ضعف داشت، ادامه داد: کسی که مدیریت شود و نتواند مدیریت کند، دارای ضعف است.

 نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه تمامی تخصص‏‌ها برای آینده کشور به عملکرد وزرات علوم برگردد، افزود: در استیضاح وزیر قبلی علوم، نمایندگان دغدغه داشتند که روند پیشرفت علمی کشور کاهش نیابد.

 عبادی با اشاره به اینکه هنوز سرپرست برخی از دانشگاه‌‏ها از افرادی هستند که دخالت در فتنه داشته‌­اند، گفت: این افراد نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شوند چراکه این شورا نیز به این افراد رای اعتماد نخواهد داد.

 وی ادامه داد:  یکی از انتقاد نماینده‌ها به فرجی دانا معرفی افراد دخیل در فتنه به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای به عهده گرفتن سمت ریاست دانشگاه‌­ها بود؛ اینکه وی می‌دانست این افراد در فتنه دخیل بودند اما آنها را معرفی می­‌کرد و برای شورا هزینه‌تراشی می‌‏کرد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: امید است فرد بعدی که در مجلس رای بیاورد، شایسته سالاری را در انتخاب روسای دانشگاه‌‏ها بجای جناح‌بازی‏‌های سیاسی ملاک قرار دهد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا