امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی در گفتگو با مهر: اقتصاد مقاومتی مهم ترین راهبرد دست یابی به فرهنگ و اقتصاد پایدار و اسلامی است

عبادی در گفتگو با مهر: اقتصاد مقاومتی مهم ترین راهبرد دست یابی به فرهنگ و اقتصاد پایدار و اسلامی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اقتصاد مقاومتی را مهم ترین راهبرد دست یابی و تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد و فرهنگ عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام محمد باقر عبادی در گفتگوی اختصاصی با مهر، اظهارکرد: اقتصاد و فرهنگ پیوند بسیار عمیقی با یکدیگر دارند و بسیاری از مشکلات اقتصادی ریشه در مشکلات فرهنگی دارند.

وی بیان کرد: نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری بسیار دقیق و به جا بوده است زیرا در حال حاضر جامعه و ملت ایران از مشکلات اقتصادی و فرهنگی بسیار رنج می برند.

وی با بیان این که متاسفانه تهاجم فرهنگی تلفات و آسیب های زیادی به کشور وارد کرده است، ادامه داد: تا فرهنگ اسلامی را در جامعه نهادینه نکنیم قادر نخواهیم بود مشکلات اقتصادی را در کشور مدیریت کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تنها راه پیاده کردن اقتصاد درست و سالم سازی اقتصاد تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و مردم محور کردن اقتصاد است.

وی گفت: تا زمانی که عزم ملی برای مصرف کالاهای با کیفیت و بادوام داخلی و مدیریت جهادی برای تولید کالاهای بادوام در کشور محقق نشود مشکلات اقتصادی و تورم همچنان گریبانگیر مردم و دولت خواهد بود.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: قوای سه گانه نظام مهم ترین نهادهایی هستند که باید با برنامه ریزی دقیق و بدور از شعار زدگی  زمینه پیوند و شکوفایی  اقتصاد و فرهنگ را با پیاده سازی اصول اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم کنند.

وی با بیان این که اقتصاد متکی بر دانش بومی و ملی یکی از اصول اساسی اقتصاد مقاومتی است، گفت: ما زمانی قادر هستیم الگوی مردم سالاری دینی را در میان کشورهای منطقه ترویج کنیم که بتوانیم با اتکا به دانش مسیر پیشرفت کشور را در عرصه جهانی  با وجود تحریم ها هموار کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی بوده و دین اسلام هم یک دین فرهنگی است بنابراین ترویج سبک زندگی دینی در میان مردم به معنای اصلاح فرهنگ حال حاضر جامعه است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه رسانه ها نقش بسیار پر رنگی در نهادینه کردن امور مختلف فرهنگی کشور دارند، گفت: هیچ رسانه ای به اندازه صدا و سیما در نهادینه کردن فرهنگ ایرانی و اسلامی در کشور موثر نیست بنابراین مسئولان صدا و سیما باید تروج سبک زندگی اسلامی و تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری را در اولویت های کاری خود قرار دهند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا