امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی در گفت‌وگو با فارس: سهم‌خواهی برخی گروه‌ها مانع معرفی وزیر علوم شده است/ لزوم توجه جدی وزیر علوم جدید به سند دانشگاه اسلامی

عبادی در گفت‌وگو با فارس: سهم‌خواهی برخی گروه‌ها مانع معرفی وزیر علوم شده است/ لزوم توجه جدی وزیر علوم جدید به سند دانشگاه اسلامی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سهم‌خواهی برخی افراد، جناح‌ها و گروه‌ها در اینکه هنوز فرد مناسبی برای تصدی وزارت علوم معرفی نشده تاثیرگذار است، و این سهم خواهی مانع معرفی وزیرعلوم به مجلس شده است.

سیدمحمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص عدم معرفی وزیر پشنهادی علوم گفت: امروز برای همه وزارتخانه‌‌ها وزیر پیشنهادی معرفی شده به غیر از وزارت علوم که این مساله جای گلایه دارد.

وی تاکید کرد: وزارت علوم یک وزارتخانه بسیار مهم و حساس است و از طرفی به سال تحصیلی جدید هم نزدیک می‌شویم و این انتقاد وارد است که چرا برای تصدی وزارت علوم هنوز وزیری معرفی نشده است.

عبادی یادآور شد: در آموزش عالی کشور انبوه نخبگان و اعضای هیات علمی حضور دارند، چیزی حدود ۸۰ هزار عضو هیات علمی در وزارت علوم مشغول به فعالیت هستند با این وجود اگر یک مقدار تامل می‌شد دولت می‌توانست یک فرد مناسب را معرفی کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: البته بنده سهم‌خواهی برخی افراد، جناح‌ها و گروه‌ها در اینکه هنوز فرد مناسبی برای تصدی وزارت علوم معرفی نشده را تاثیرگذار می‌دانم، و این سهم خواهی مانع معرفی وزیرعلوم به مجلس شده است. در مورد بحث آقای خاکی صدیق هم برخی تندروها خیلی تند عمل کردند و به دنبال سهم‌خواهی برآمدند و خاکی صدیق مجبور شد انصراف دهد وگرنه وی قرار بود به عنوان گزینه نهایی معرفی شود ولی سهم خواهی موجب دلسردی شد.

عبادی خاطرنشان کرد: اگر همه جریان‌های سیاسی و جریاناتی که در کنار دولت هستند منافع ملی را در بحث وزارت علوم مدنظر قرار بدهند و نه بازی‌های سیاسی را، انتخاب یک فرد کارآمد و توانمند که بتواند به دولت کمک کند کار سختی نیست.

وی گفت: امیدواریم رئیس جمهور سریعتر گزینه خود برای تصدی وزارت علوم معرفی کند تا مجلس هم زودتر بررسی‌هایش را شروع کند تا وزارت علوم در این شرایط حساس بی‌وزیر نماند.

این نماینده مجلس گفت: از وزیر آینده علوم هم می‌خواهیم که سند دانشگاه اسلامی را به صورت جدی مدنظر قرار داده و آن را جزو اولویت‌های کاری خودش قرار بدهد تا موجب تعالی و تکامل آموزش عالی کشور باشیم.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا