امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عبادی در گفت و گو با خانه ملت: دانشجوی سیاسی ابزار دست جریان های سیاسی قرار نخواهد گرفت

عبادی در گفت و گو با خانه ملت: دانشجوی سیاسی ابزار دست جریان های سیاسی قرار نخواهد گرفت

سید محمد باقر عبادی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با بیان اینکه دانشجوی سیاسی دانشجویی است که با مطالعه به بینش سیاسی دست پیدا می کند،گفت: دانشجوی سیاست زده تحت تاثیر سیاست قرار می گیرد و از بینش عمیقی نسبت به راه و روشی که در آن قرار دارد برخوردار نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه از ویژگی های دانشجوی سیاسی این است که چون از بینش سیاسی برخوردار است، ابزار دست سیاست مداران پشت صحنه قرار نمی گیرد و بر اساس فکر و اندیشه ای که دارد عمل می کند افزود: دانشجوی سیاست زده براحتی ابزار دست گروه ها و جریان هایی قرار می گیرد که خودش از آن بی خبر است و چه بسا افرادی او را هدایت کنند که با جریان فکری او همخوانی نداشته باشد.

وی  با بیان اینکه دانشجوی سیاسی قالب فضای سیاسی کشور را قبول دارد، تصریح کرد: دانشجوی سیاسی قانون اساسی ما را قبول دارد و در چهارچوب نظام فعالیت سیاسی خود را انجام می دهد ولی دانشجوی سیاست زده خارج از چهارچوب نظام فعالیت می کند و چون بینش عمیقی ندارد خارج از قانون اساسی فعالیت می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  ادامه داد: البته در کشور ما آزادی بیش از اندازه ای وجود دارد و هم جریان هایی که چهارچوب های قانون اساسی را قبول ندارند فعالیت می کنند و دانشجویانی که  با این گروه ها همکاری می کنند ضررهایی به منافع ملی وارد کرده اند.

وی با بیان اینکه اصل ولایت فقیه از اصل های مهم در قانون اسای ما است و دانشجوی سیاسی  این اصل را قبول دارد ولی دانشجوی سیاست زده این اصل را نخواهد پذیرفت، افزود: ما هر زمان که دیدیم یک برخورد احساسی از سوی دانشجویان با موضوعی انجام شد باید توجه داشته باشیم که  تشکل های دانشجویی به وظیفه خود به خوبی عمل نکردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با بیان اینکه در سال های اخیر ما کمتر شاهد رفتارهای احساسی توسط دانشجویان بودیم، گفت: حتی در فتنه ۸۸ که بیشتر دانشجویان سیاسی بودند توانستند به خوبی عمل کنند و البته تعدادی هم ابزار دست دشمنان قرار گرفتند که مورد تشویق نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس قرار گرفت.

پایان پیام/

منبع: خانه ملت

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا